Zamknij

Małżeństwo dwa lata po ślubie wezwane do urzędu skarbowego. Szereg pytań o wydatki

Redakcja
13.02.2018 13:00
Małżeństwo dwa lata po ślubie wezwane do urzędu skarbowego. Szereg pytań o wydatki
fot. Archiwum RadioZET.pl (zdj. ilustracyjne)

Małżeństwo z dwuletnim stażem zostało wezwane do Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Świętokrzyskim celem odpowiedzenia na szereg szczegółowych pytań związanych z weselnymi wydatkami. Ich historię opisała „Gazeta Ostrowiecka”.

Zagłosuj

Jesteś już po ślubie?

Liczba głosów:

Para blisko dwa lata po ślubie została wezwana do urzędu skarbowego. Na miejscu zostali przepytani w związku z wydatkami poniesionymi na swoim weselu. Jak podaje „Gazeta Ostrowiecka”, pytania były bardzo szczegółowe. Urzędnik pytał m.in. o dokładną liczbę gości, wynagrodzenie dla orkiestry czy kamerzysty.

Fiskus prześwietla młode małżeństwa

Małżeństwo dwa lata po weselnej zabawie nie było w stanie przedstawić wszystkich umów czy paragonów związanych z wydatkami, jakie ponieśli, organizując uroczystość. Co ciekawe, na odpowiedź, że nie do końca wszystko pamiętają, urzędnik skarbowy pokazał im ich własne zdjęcia z portali społecznościowych, aby mogli sobie przypomnieć, za co komu płacili i na jakich zasadach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Wysokie kary

Za nieudzielenie fiskusowi odpowiedzi grozi nawet do 2500 złotych kary finansowej. Podobnych kontroli mogą się spodziewać nawet organizatorzy hucznych imprez urodzinowych. Tym sposobem Urząd Skarbowy w Ostrowcu Świętokrzyskim realizuje zapowiedziane kontrole podatkowe — komentuje rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Kielcach, Anna Stępień, w rozmowie z „Gazetą Ostrowiecką”.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Ostrowiecka/strz