Zamknij

Idziemy na Żoliborz! Manifestacja pod domem Jarosława Kaczyńskiego [WIDEO]

Redakcja
22.07.2017 20:54
Kaczyński
fot. Twtter/Mariusz Gierszewski

W całej Polsce trwają protesty przeciwko forsowanej przez PiS reformie sądownictwa. Protestujący zgromadzili się także pod domem Jarosława Kaczyńskiego.

Manifestację pod willą prezesa PiS na warszawskim Żoliborzu zorganizowała grupa "Młodzi 2017". Jest to oddolna inicjatywa w większości dwudziestoparoletnich, niepowiązanych z żadnym ugrupowaniem ludzi, którzy chcą w ten sposób wyrazić sprzeciw wobec sytuacji politycznej w Polsce, zwłaszcza wobec działań rządu PiS.

Kim są?

Jesteśmy młodymi ludźmi. Tak jak ty, urodziliśmy się po 1989 roku. Nie znamy Polski niedemokratycznej, Polski, w której jedna partia decyduje o losach obywateli" - czytamy w jednym z postów na ich profilu na Facebooku.

"[...] Nie chcemy tego poznać. W tej właśnie chwili, partia mająca w swojej nazwie rzeczy, z którymi nie ma nic wspólnego, Prawo i Sprawiedliwość, przywraca czasy, które miliony Polaków chciały mieć dawno za sobą. Podporządkowanie Sądu Najwyższego to koniec demokracji w Polsce. Umiesz przewidzieć, co będzie ci wolno za pół roku?" - pytają.

Na Żoliborz!

Z kolei na stronie wydarzenia "Idziemy do Jarka na Żoliborz! #wolnesady" możemy przeczytać:

 "Jesteśmy grupą młodych ludzi, którzy od dłuższego już czasu działają w obronie Trybunału i Konstytucji. Tym razem także nie pozostajemy bierni i chcemy Was namówić do wsparcia naszej inicjatywy. Obecnie sytuacja naszego kraju jest krytyczna. Demokracja jest zagrożona, sądownictwo chwieje się ku upadkowi. W następnej kolejności miłościwie panująca nam partia zabierze się za Państwową Komisję Wyborczą, a następnie za media. Teraz nadszedł moment by walczyć aż do wygranej."

Niektóre media udostępniły już relację z tego zgromadzenia:

Nie ma pewności czy Jarosław Kaczyński bądź ktokolwiek inny znajduje się w środku.

RadioZET.pl/Facebook/MP