Zamknij

Idziemy na Żoliborz! Manifestacja pod domem Jarosława Kaczyńskiego [WIDEO]

Redakcja
22.07.2017 20:54

W całej Polsce trwają protesty przeciwko forsowanej przez PiS reformie sądownictwa. Protestujący zgromadzili się także pod domem Jarosława Kaczyńskiego.

Kaczyński
fot. Twtter/Mariusz Gierszewski

Manifestację pod willą prezesa PiS na warszawskim Żoliborzu zorganizowała grupa "Młodzi 2017". Jest to oddolna inicjatywa w większości dwudziestoparoletnich, niepowiązanych z żadnym ugrupowaniem ludzi, którzy chcą w ten sposób wyrazić sprzeciw wobec sytuacji politycznej w Polsce, zwłaszcza wobec działań rządu PiS.

Kim są?

Jesteśmy młodymi ludźmi. Tak jak ty, urodziliśmy się po 1989 roku. Nie znamy Polski niedemokratycznej, Polski, w której jedna partia decyduje o losach obywateli" - czytamy w jednym z postów na ich profilu na Facebooku.

"[...] Nie chcemy tego poznać. W tej właśnie chwili, partia mająca w swojej nazwie rzeczy, z którymi nie ma nic wspólnego, Prawo i Sprawiedliwość, przywraca czasy, które miliony Polaków chciały mieć dawno za sobą. Podporządkowanie Sądu Najwyższego to koniec demokracji w Polsce. Umiesz przewidzieć, co będzie ci wolno za pół roku?" - pytają.

Na Żoliborz!

Z kolei na stronie wydarzenia "Idziemy do Jarka na Żoliborz! #wolnesady" możemy przeczytać:

 "Jesteśmy grupą młodych ludzi, którzy od dłuższego już czasu działają w obronie Trybunału i Konstytucji. Tym razem także nie pozostajemy bierni i chcemy Was namówić do wsparcia naszej inicjatywy. Obecnie sytuacja naszego kraju jest krytyczna. Demokracja jest zagrożona, sądownictwo chwieje się ku upadkowi. W następnej kolejności miłościwie panująca nam partia zabierze się za Państwową Komisję Wyborczą, a następnie za media. Teraz nadszedł moment by walczyć aż do wygranej."

Niektóre media udostępniły już relację z tego zgromadzenia:

Nie ma pewności czy Jarosław Kaczyński bądź ktokolwiek inny znajduje się w środku.

RadioZET.pl/Facebook/MP