Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Manifestacja wsparcia dla protestu rodziców osób niepełnosprawnych przed Sejmem [WIDEO]

05.05.2018 20:05
xxx wiadomosci

W sobotę 5 maja odbyła się kolejna manifestacja poparcia dla osób niepełnosprawnych, ich rodziców i opiekunów, którzy od ponad dwóch tygodni protestują w Sejmie. Rodzice podziękowali uczestnikom za wsparcie.

Manifestacja wsparcia dla protestu rodziców osób niepełnosprawnych przed Sejmem [WIDEO] fot. Twitter

Pokaźnych rozmiarów grupa przeszła ulicami Warszawy pod Sejm. Manifestanci trzymali w rękach kartki z napisami: "Czy chciałbyś być na moim miejscu", "Pomagając innym pomagasz sobie", "Super Matki".

Manifestacja poparcia dla strajkujących

Wydarzenie odbyło się w Europejskim Dniu Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Manifestujący mieli kartki z napisami: "Dodatkowe 500 zł na rehabilitację pomoże nam rozwinąć skrzydła", "Chronicie przed aborcją, a więc chrońcie też przed niedostatkiem", "Wspieramy strajk okupacyjny rodziców osób z niepełnosprawnościami".

Protest rodziców osób niepełnosprawnych

Protestujący w Sejmie rodzice podziękowali wszystkim tym, którzy je wspierają m.in poprzez protest przed Sejmem. "Jesteście naszą siłą na zewnątrz" - mówiła jedna z mam.

Wśród demonstrantów była m.in. liderka "Strajku kobiet" Marta Lempart, paraolimpijka, medalistka Mistrzostw Europy i Świata w Pływaniu Karolina Hamer oraz jedna z matek protestujących w Sejmie Aneta Rzepka. Wszyscy zebrani wspierali protestujących w Sejmie.

RadioZET.pl/Gazeta.pl/PAP/strz

Oceń