Zamknij

Marcin Meller nie jest już redaktorem naczelnym Wirtualnej Polski

04.12.2020 13:08
Marcin Meller
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Marcin Meller, dziennikarz stacji TVN oraz wieloletni redaktor naczelny "Playboya", nie kieruje już portalem Wirtualna Polska. "Właśnie złożyłem rezygnację z funkcji redaktora naczelnego" - ogłosił na Facebooku.

Marcin Meller nie jest już redaktorem naczelnym WP.pl. Dziennikarz zrezygnował z tej funkcji po niecałym miesiącu pracy. Nowe stanowisko objął 16 listopada. Teraz poinformował, że złożył rezygnację z dotychczasowej funkcji. Na razie dziennikarz nie podał przyczyn swojej decyzji. 

Marcin Meller nie kieruje już Wirtualną Polską

Jak przypominają "Wirtualne Media", funkcja szefa Wirtualnej Polski nie była obsadzona od lutego, kiedy odwołano Tomasza Machałę. W ostatnim czasie obowiązki naczelnego pełnił Piotr Mieśnik, który obecnie jest wicenaczelnym.

Marcin Meller od 2012 roku pisał felietony do „Newsweek Polska”, a wcześniej do „Wprost”. W latach 2003-2012 był redaktorem naczelnym polskiej edycji „Playboya”. W latach 90. pracował w tygodniku „Polityka”.

Jest związany także ze stacją TVN, gdzie od 2009 roku prowadzi program "Drugie śniadanie mistrzów". W 2000 roku został gospodarzem reality show „Agent”. Do lipca 2019 roku, wspólnie z Magdą Mołek, prowadził „Dzień dobry TVN”. W latach 2005-2008 występował w programie razem z Kingą Rusin.

Od listopada 2016 r. pracował jako dyrektor wydawniczy w Grupie Wydawniczej Foksal. Jest autorem takich książek jak: „Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe”, „Sprzedawca arbuzów”, „Nietoperz i suszone cytryny”. Wspólnie z żoną Anną Dziewit-Meller napisał „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji”.

Zobacz także

RadioZET.pl