Marcinkiewicz podsumował Glapińskiego: „Okazał się absolutnym dzbanem”

Redakcja
11.01.2019 10:19
kazimierz marcinkiewicz
fot. Leszek Kotarba/East News

Były premier Kazimierz Marcinkiewicz po raz kolejny wypowiedział się na temat bieżącej polityki. W uszczypliwy sposób skomentował m.in. aferę wokół NBP. Jak stwierdził, Adam Glapiński nie nadaje się na prezesa tak ważnej instytucji.

Kazimierz Marcinkiewicz w czwartkowym programie „Kropka nad i” Moniki Olejnik skrytykował ostatnie działania prezesa NBP Adama Glapińskiego. Były premier uznał za „skandaliczne” słowa Glapińskiego ze środowej konferencji. Prezes NBP zapowiedział wtedy, że były szef KNF Marek Ch. „wyjdzie niedługo, w tym miesiącu, z aresztu”.

– Jeśli prezes NBP wie o tym, co prokuratura zrobi za parę dni czy tygodni, to jest to totalnie skandaliczne – uznał Marcinkiewicz.

– On (Glapiński – przyp. red.) czuje się uprawniony do tego, żeby wkraczać także w obronę tego człowieka, żeby wkraczać w pracę prokuratury. To jest niesłychane – dodał oburzony.

Prezes NBP skomentował wysokie pensje swoich współpracowniczek

Z kolei w kontekście sprawy hojnego wynagradzania współpracowniczek prezesa NBP podsumował go przy użyciu Młodzieżowego Słowa Roku 2018. Jak stwierdził, Glapiński nie nadaje się na szefa tak ważnej instytucji jak NBP.

– Okazał się absolutnym dzbanem, naprawdę – powiedział.

Zobacz także

RadioZET.pl/TVN24/MK