Marek Jakubiak: cały Kukiz'15 dołoży się do kary za powstańczą oprawę Legii

Redakcja
18.08.2017 18:18
Marek Jakubiak: cały Kukiz'15 dołoży się do kary za powstańczą oprawę Legii
fot. Archiwum Radia ZET

Marek Jakubiak w wywiadzie dla „Polska The Times” powiedział, że jego klub dorzuci się do zbiórki pieniędzy na zapłacenie kary za głośną oprawę kibiców Legii. – To jest sprawa dotycząca honoru polskiego i polskiej historii – twierdzi poseł.

Zagłosuj

Popierasz posła Marka Jakubiaka w tej kwestii?

Liczba głosów:

O oprawie kibiców warszawskiej Legii w meczu z Astaną za sprawą mediów zrobiło się głośno w całej Europie. Głos w sprawie zabrał poseł Marek Jakubiak, który w dosadnych słowach skomentował nałożenie przez UEFA kary na polski klub. – Ja tu użyję słowa, którego zwykle nie używam. Jeżeli Legia zostanie ukarana, to UEFA z siebie zrobi zwykłego głupka. Po prostu użytecznego głupka, którego ktoś wykorzystuje do realizowania własnych celów. Ale ja jestem za tym, żeby UEFA ukarała Legię. Bo wtedy po raz drugi świat obiegnie polska solidarność. Solidarność wobec restrykcyjnej, niezrozumiałej polityki UEFA. I to UEFA będzie się tłumaczyła z takiej decyzji, nie Legia – mówił poseł w rozmowie z „Polska The Times”.

Zbiórka w internecie

Jeszcze przed ogłoszeniem ukarania Legii przez UEFA, znany dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski poinformował, że zorganizuje zbiórkę pieniędzy, aby klub nie ponosił kosztów za patriotyczną i uświadamiającą oprawę swoich kibiców. Pomysł ten poparł Marek Jakubiak. – To po prostu jednoczy Polskę. Ten przekaz pojawi się pewnie najpierw w mediach amerykańskich i będzie przedrukowywany na całym świecie – komentował poseł.

Oto bezpośredni link do zbiórki >>> TUTAJ <<<

Sprawa honoru

Spytany, czy sam dołoży się do zbiórki w internecie, odpowiedział twierdząco: Oczywiście! Cały Kukiz'15 się dorzuci, podobnie jak - moim zdaniem - wszystkie partie polityczne. Bo to jest sprawa dotycząca honoru polskiego i polskiej historii. I jeżeli UEFA tego nie widzi, to przepraszam, mamy do czynienia z durniami.

RadioZET.pl/Gazeta Lubuska/Polska The Times/strz