Zamknij

Jakubiak na szefa klubu Kukiz'15? "Nie wykluczam"

Redakcja
27.10.2018 18:59
Marek Jakubiak
fot. PAP

"Nie wykluczam, że będę się starał o funkcję przewodniczącego klubu Kukiz'15, na 6 listopada planowane jest posiedzenie naszego klubu" - powiedział w sobotę poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Konflikt Marka Jakubiaka z liderem ruchu Pawłem Kukizem jest coraz bardziej widoczny.

Kukiz w trakcie kampanii samorządowej mówił nawet, że w wyborach na prezydenta stolicy poparłby innych kandydatów. Ostatecznie postawił na Jakubiaka, ale podczas warszawskiej konwencji ugrupowania, nie udało się ukryć konfliktu.

Zobacz także

„Czarę goryczy”, zdaniem niektórych posłów ruchu Kukiz’15, przelało odejście z klubu Jakuba Kuleszy.

Poseł poinformował w piątek, że odszedł z Kukiz'15 i przystąpił do partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego. Jako najważniejszy powód swojego odejścia podał brak możliwości współpracy z Dariuszem Pitasiem, wiceszefem ruchu.

Zobacz także

W reakcji na odejście Kuleszy, Marek Jakubiak zamieścił na  Twitterze post, pod którym pojawiły się też komentarze Pawła Kukiza. Niektóre wulgarne.

Lider ruchu stwierdził w rozmowie z PAP, że dostęp do jego konta ma wielu jego byłych współpracowników i to nie są jego słowa.

Zobacz także

Jakubiak przyznał z kolei, że w klubie potrzebne są zmiany.

- Nie wykluczam, że 6 listopada na klubie Kukiz'15 będę się starał o funkcję przewodniczącego. Chcę dać jasny sygnał wyborcom, że ich nie zostawię - powiedział Jakubiak.

Jeżeli Jakubiak przegra z Kukizem, to według niektórych głosów, może zostać do końca kadencji posłem niezrzeszonym, a nawet spróbować stworzyć nowy klub lub koło z innymi posłami, których uda mu się „wyciągnąć z klubu”.

RadioZET.pl/PAP/JŚ