Strzelać do uchodźców? Jakubiak w Radiu ZET: teraz to mi premier zaimponował

Redakcja
04.10.2018 10:05
Jakubiak
fot. East News

– Muszę powiedzieć, że teraz mi pan premier zaimponował – stwierdził Marek Jakubiak, zapytany o zarejestrowaną na taśmach wypowiedź Mateusza Morawieckiego odnośnie do uchodźców z Afryki.

Poseł Kukiz'15 i kandydat tego ugrupowania na prezydenta Warszawy był w czwartek gościem Radia ZET. W rozmowie z Beatą Lubecką przewinęło się kilka wątków: nadchodzące wybory samorządowe, stosunki polsko-amerykańskie czy temat szczepionek. Najciekawiej zrobiło się jednak na koniec. 

„Premier mi zaimponował”

Jakubiak poproszony został o komentarz do nagranych pięć lat temu słów obecnego premiera, a ówczesnego prezesa BZ WBK na temat uchodźców z Afryki. – W Nigerii jest więcej osób poniżej siedemnastego roku życia niż w całej Europie. Całej łącznie z Rosją [...] No ku***. Wiesz, kiedyś przypłyną, kiedyś coś zrobią. […] Te iphony pokażą im: tu żyje się tak, a tu tak. I co my zrobimy jak flotylla tratw ku***, nawet tam z północy Afryki będzie na południe? […] Będziemy strzelać, będziemy odpychać ich, wiesz – powiedział wówczas Mateusz Morawiecki.

Przeczytaj i obejrzyj rozmowę z Markiem Jakubiakiem na RadioZET.pl!

– No, pan premier to mi zaimponował – skomentował Jakubiak, uśmiechając się przy tym, ale widząc poważną reakcję Beaty Lubeckiej, zaczął się tłumaczyć. – Czy Pani wie, w jaki sposób oni są podejmowani? Już na podstawianych tratwach u wybrzeży Libii. Czy dopiero teraz Europa się dowiedziała, jak ten biznes się kręci? – pytał retorycznie. 

Jakubiak o bankach i Żydach

Inna wypowiedź Morawieckiego, którą komentował poseł Kukiz'15, brzmiała: – Ku*** siedzą ci bogaci Amerykanie, Żydzi, Niemcy, Angole, Szwajcarzy, nie? Siedzą w swoich głębokich, wiesz, fotelach. Mają nakumulowane tego oczywiście kapitału tyle, że możesz ich tam w dupę pocałować. Jeszcze się prosisz oczywiście o ten kapitał, nie? Oni oczywiście w tej swojej chciwości...

Zobacz także

– Ale powiedział prawdę. Największe banki są w rękach żydowskich, one mają kapitał – ocenił Jakubiak. Na sugestię, że takie słowa mogą zaszkodzić stosunkom polsko-izraelskim, odparł: – Czy to oznacza, że na ten temat już nic nie można powiedzieć?  

Oprócz tego Jakubiak bronił prawa obecnego szefa rządu do używania niecenzuralnych określeń, twierdząc, że „on sam też czasem brzydko mówi”, a poza tym „premier nie widział wówczas, że będzie premierem ani że będzie współpracował z PiS-em”. 

RadioZET.pl/Onet.pl/MP