Zamknij

Marek Jakubiak odchodzi z klubu Kukiz'15

Redakcja
02.11.2018 17:39
Marek Jakubiak odchodzi z klubu Kukiz'15
fot. Z.Kaczmarek/Reporter

Poseł Marek Jakubiak podjął decyzję o odejściu z klubu Kukiz'15 - wynika z nieoficjalnych informacji. Decyzję zamierza ogłosić w piątek o godz. 21.30 w mediach społecznościowych - poinformował PAP poseł.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W rozmowie z PAP Marek Jakubiak przyznał, że swoją decyzję dotyczącą przyszłości w klubie Kukiz'15 zamierza ogłosić w piątek o godz. 21.30, m.in. w mediach społecznościowych.

Zobacz także

Paweł Kukiz zapytany o spodziewane odejście Jakubiaka z klubu Kukiz'15 powiedział PAP, że o całej sprawie dowiedział się od osób trzecich. "Rozumiem, że Jakubiak nie mógł się pogodzić z tym, że Kukiz'15 nie będzie partią polityczną i nie będzie pobierał subwencji z budżetu państwa" - stwierdził lider ruchu Kukiz'15.

"Życzę mu wszystkiego dobrego przy zakładaniu jego partii, ale muszę powtórzyć, że nie ma zgody na użycie nazwy Kukiz'15 czy K'15, czy jakiegokolwiek hasła wyborczego Kukiz'15" - podkreślił. Kukiz dodał, że wiadomość przyjmuje z żalem, ale - stwierdził - "Jakubiak wiedział, że wchodzimy jako ruch obywatelski, apartyjny, który nie pobiera subwencji - nagle go olśniło, że to jest jakaś zła koncepcja".

Zobacz także

Przed tygodniem klub Kukiz'15 opuścił Jakub Kulesza, który przystąpił do partii Wolność Janusza Korwin-Mikke, co wywołało krytyczne wobec m.in. Jakubiaka wpisy lidera ruchu Pawła Kukiza.

Wcześniej z klubu odszedł Adam Andruszkiewicz. Jakubiak w ubiegły piątek na Twitterze życzliwie wyraził się o obu posłach. Kukiz zareagował wpisem "Marek! Idź za nimi, skoro im dobrze życzysz!".

RadioZET.pl/PAP/BM