Marek Kuchciński przestanie być marszałkiem Sejmu? Jest pomysł, kto ma go zastąpić

Redakcja
21.06.2018 07:58
Marek Kuchciński przestanie być marszałkiem Sejmu? Jest pomysł, kto ma go zastąpić
fot. Mariusz Gaczyński/East News

Czy Marek Kuchciński zostanie odwołany z funkcji marszałka Sejmu? Na jego miejsce ma być powołana Małgorzata Wassermann. O ewentualnych zmianach kadrowych pisze czwartkowa „Rzeczpospolita”. 

„Rzeczpospolita” pisze o planach zmian kadrowych w obozie władzy. Mają one zostać przeprowadzone po wyborach samorządowych. Zmiany mają dotyczyć i rządu, i Prezydium Sejmu. Politycy PiS w rozmowach z „Rz” zdradzają, że jako prawdopodobny rozważa się scenariusz odwołania Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu i powołanie w to miejsce Małgorzatę Wassermann. Obecnie jest ona przewodniczącą komisji śledczej ds. afery Amber Gold.

Zobacz także

Zmiany mają być skorelowane z kampanią do Parlamentu Europejskiego. Rozważany jest scenariusz startu Marka Kuchcińskiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jeżeli ktoś planuje startować w wyborach do PE, to musi zrezygnować z pełnionej funkcji po jesiennych wyborach – taki warunek miał postawić Jarosław Kaczyński. Tymczasem Małgorzata Wassermann jest kandydatką Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa. Zatem może zostać marszałkinią Sejmu, tylko jeśli przegra wybory z Jackiem Majchrowskim.

Marek Kuchciński jest od początku rządów PiS obiektem krytyki różnych grup opozycyjnych. Kolejny wniosek o odwołanie politycy Platformy i Nowoczesnej zapowiedzieli w ubiegłym tygodniu.

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/KM