Marek Magierowski nie jest już dyrektorem biura prasowego w kancelarii prezydenta

05.05.2017 14:08

Marek Magierowski zrezygnował z pracy w kancelarii prezydenta. Był dyrektorem biura prasowego Andrzeja Dudy. Jako przyczynę rezygnacji podał powody osobiste.

Marek Magierowski nie jest już dyrektorem biura prasowego w kancelarii prezydenta fot. Przemek Wierzchowski/Agencja Gazeta

Marek Magierowski poinformował, że to względy rodzinne zmusiły go do rezygnacji. Zapewnił jednak, że to jego autonomiczna decyzja.

- Zapewniłem Pana Prezydenta, że może liczyć na moją pomoc i wsparcie, zawsze i wszędzie tam, gdzie uzna to za stosowne - powiedział Magierowski w rozmowie z wPolityce.

Wcześniej pracował jako publicysta. Pisał do "Gazety Wyborczej", "Newsweeka", czy "Rzeczpospolitej". W tej ostatniej gazecie pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego. W latach 2013-2015 Marek Magierowski był publicystą tygodnika "Do Rzeczy".

Nie tak dawno byliśmy świadkami zgrzytu pomiędzy Magierowskim a rzeczniczką PiS Beatą Mazurek. Polityczka skomentowała wymianę korespondencji pomiędzy szefem MON Antonim Macierewiczem a Andrzejem Dudą. Stwierdziła, że "być może panowie powinni częściej ze sobą rozmawiać".

- Według prezydenta Andrzeja Dudy pisemna forma kontaktu między urzędami zazwyczaj nie odpowiada tym osobom, które mają problem z czytaniem. Ten brak można uzupełnić w szkole - skomentował tę wypowiedź Magierowski.

RadioZET.pl/KM

Oceń