Zmuszał do seksu, groził gwałtem i przebił dłoń długopisem. Szef-sadysta zatrzymany przez „łowców głów”

Redakcja
27.02.2019 11:01
Zmuszał do seksu, groził gwałtem i przebił dłoń długopisem. Szef-sadysta zatrzymany przez „łowców głów”
fot. Shutterstock

Specjalna grupa poszukiwawcza policji w Poznaniu, zwana „łowcami głów”, zatrzymała Marka W., poszukiwanego listem gończym biznesmena z Nowej Soli – poinformował w środę rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak tłumaczył w środę Borowiak, do zatrzymania Marka W. doszło w piątek, 22 lutego, w miejscowości Góra koło Leszna w Wielkopolsce. Policjanci zespołu pościgowego rozpoznali go idącego ulicą i tam go zatrzymali.

Europejski nakaz aresztowania

– Pochodzący z Nowej Soli mężczyzna ponad dwa lata temu zameldował się w Poznaniu. Do policjantów z Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto trafiły dwa listy gończe wydane przez Sąd Okręgowy w Zielonej Górze oraz Prokuraturę Okręgową w Zielonej Górze. Na tej podstawie policjanci zaczęli zbierać informacje. Okazało się, że podejrzany wcale w Poznaniu się nie pojawiał. Było za to wiele sygnałów, że jest za granicą. W związku z tym wystąpili o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania – podkreślił Borowiak.

Zobacz także

Jak dodał, niedługo potem funkcjonariusze uzyskali informacje, że ścigany jednak wrócił do Polski. Tropy wiodły w okolice Leszna. W sprawę poszukiwań włączyli się policjanci z tamtejszej komendy miejskiej Policji, a zebrane przez nich wiadomości pozwoliły zaplanować akcję zatrzymania.

– Na tym etapie sprawy działała już także grupa pościgowa z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu. Policjanci tego zespołu w piątek wczesnym popołudniem zatrzymali poszukiwanego na ulicy w miejscowości Góra – wskazał Borowiak.

Zobacz także

Mężczyzna trafił do aresztu śledczego w Poznaniu, gdzie oczekuje na dalsze decyzje Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, która prowadzi przeciwko niemu śledztwo.

Zmuszał do biegania nago wokół firmy, groził zgwałceniem córki i przebił dłoń długopisem

Marek W. był bohaterem „Superwizjera” w marcu 2017 roku. W programie przedstawiono relacje maltretowanych i poniżanych przez niego pracowników. Jednemu z nich biznesmen groził, że zgwałci jego córkę, innemu miał przebić dłoń długopisem, a kolejnego zmuszać do biegania nago wokół siedziby firmy. Miał też zmuszać podwładne do seksu. Wobec Marka W. toczyło się w ostatnich latach łącznie kilkanaście postępowań, w tym dotyczące wyłudzeń, znęcania się nad pracownikami i gwałtów.

Zobacz także

Poznańscy „łowcy głów” z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu to policyjna grupa istniejąca od kilkunastu lat. W tym czasie wytropili i złapali ok. tysiąca ukrywających się, najbardziej niebezpiecznych przestępców. Funkcjonariusze brali udział m.in. w poszukiwaniach „króla mafii wnuczkowej” Arkadiusza Ł. ps. Hoss. Udało im się też wytropić na Malcie Kajetana P., podejrzanego o brutalne zabójstwo kobiety w Warszawie.

Nazwa „łowcy głów” przylgnęła do nich po premierze książki pod takim samym tytułem, opisującej cztery historie na kanwie spraw, którymi ci policjanci się zajmowali.

RadioZET/PAP/JZ