Zamknij

Zabójstwo 19-latka w lesie. Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty

09.01.2021 17:46
Marianki, zarzut zabójstwa dla 29-latka
fot. Damian Klamka/East News

Zarzut zabójstwa 19-latka z Włocławka, którego ciało odnaleziono w lesie k. Marianek, usłyszał 29-letni mężczyzna. Wraz z kolegą, który nie pomógł ofierze, trafili do tymczasowego aresztu. 29-latkowi grozi dożywocie, a 23-latkowi – za nieudzielenie pomocy – trzy lata więzienia.

Zwłoki 19-latka z Włocławka odnaleziono 6 stycznia w lesie k. Marianek (woj. kujawsko-pomorskie). Jak podawała kujawsko-pomorska policja, w trakcie oględzin ujawniono ranę kłutą podudzia ofiary.

Ciało zostało znalezione w kompleksie leśnym przy drodze żużlowej. Śledczy wyjaśnili okoliczności śmierci mężczyzny, ustalili też tożsamość 19-latka.

Marianki. Zadźgał w lesie 19-latka, usłyszał zarzut zabójstwa 

- Udało się ustalić tożsamość mężczyzny. Mogę przekazać, że nie był on osobą poszukiwaną. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w kierunku zabójstwa – informował w czwartek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Włocławku Wojciech Fabisiak.

Co w dalszej kolejności ustalili śledczy? "Kryminalni z włocławskiej komendy, wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, pracując nad wyjaśnieniem sprawy, wytypowali i zatrzymali w czwartek do wyjaśnienia sześciu włocławian. Mężczyźni w wieku od 23 do 29 lat trafili do policyjnego aresztu. Natomiast w piątek policjanci na podstawie zebranego materiału dowodowego ustalili, że dwóch z zatrzymanych w wieku 23 i 29 lat może mieć związek ze śmiercią 19-letniego mieszkańca Włocławka. Obaj zostali doprowadzeni do prokuratury" – informował w sobotę st. sierż. Tomasz Tomaszewski z włocławskiej policji.

Zobacz także

Starszy z mężczyzn usłyszał zarzut zabójstwa poprzez zadanie ciosu nożem w udo i pozostawienie rannego bez udzielenia pomocy. Młodszy odpowie za pozostawienie rannego bez pomocy w kompleksie leśnym. Pierwszemu z nich grozi nawet dożywocie, a 23-latkowi trzy lata więzienia. Sąd zdecydował o uwzględnieniu wniosku prokuratury i aresztowaniu obu mężczyzn na trzy miesiące.

RadioZET.pl/PAP