Zamknij

Łódź przewróciła się na Wiśle, nie wypłynął jeden z mężczyzn. Prokuratura: To starosta

23.08.2021 12:01

Trzech mężczyzn wypadło w niedzielę z łodzi płynącej po Wiśle w rejonie Świniar pod Płockiem. Dwóch z nich wydostało się na brzeg, ale jednego nie odnaleziono. Zaginionym jest starosta płocki Mariusz Bieniek - potwierdziła prokuratura "Tygodnikowi Płockiemu". Trwają poszukiwania na Wiśle, prokurator czeka na możliwość dokonania oględzin łódki.

Łódź przewróciła się na Wiśle. Zaginął jeden z mężczyzn
fot. PRZEMYSLAW SZYSZKA/East News, zdj. ilustracyjne

Łódź wywróciła się na Wiśle w okolicach Płocka w niedzielę. Płynęło nią trzech mężczyzn. Dwóch z nich dostało się na brzeg – jeden dopłynął o własnych siłach i przy pomocy świadków, a drugiemu pomogli strażacy.

Niestety, na ląd nie wrócił trzeci z płynących łódką mężczyzn. Lokalne media podały jako pierwsze (Tygodnik Płocki, Petro News), że zaginionym mężczyzną jest starosta płocki. W poniedziałek przed południem Tygodnik Płocki potwierdził w prokuraturze, że zaginionym jest starosta Mariusz Bieniek.

Mariusz Bieniek zaginiony. Starosta płocki wypadł z łodzi, nie wypłynął 

Jak przekazało PAP źródło związane z płockim starostwem, do wypadku doszło, gdy łódź, na której trzech mężczyzn wypłynęło na ryby, wywróciła się. Rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku st. kpt. Edward Mysera informował PAP, że wypadek wydarzył się w niedzielę wieczorem na odcinku Wisły powyżej miejscowości Świniary.

- W wyniku nieszczęśliwego zdarzenia z łódki wypadli mężczyźni. Osoby postronne udzieliły pomocy jednemu z nich. Drugi wydostał się na brzeg przy pomocy strażaków, natomiast trzeciego mężczyzny nie udało się dotąd odnaleźć. Akcja została przerwana na noc – relacjonował w niedzielę rzecznik strażaków z Płocka.

Nurkowie zlokalizowali łódź, ale w trakcie przeszukania nie znaleźli w niej zaginionego mężczyzny. W poniedziałek od godziny 9 kontynuowali poszukiwania zaginionego. – Konieczne są oględziny łódki, która znajduje się na łasze na Wiśle – powiedział tygodnikowi Marcin Policiewicz, zastępca prokuratora rejonowego Prokuratury Rejonowej w Płocku. 

RadioZET.pl/PAP/Tygodnik Płocki