Zamknij

Trzeci dzień poszukiwań Mariusza Bieńka. Ocaleni, którzy z nim płynęli, byli nietrzeźwi

24.08.2021 15:58
Zaginął Mariusz Bieniek. Trzeci dzień poszukiwań starosty
fot. PAP/Szymon Łabiński

Trzeci dzień trwają poszukiwania starosty płockiego Mariusza Bieńka, który w niedzielę wypadł z łodzi do Wisły na wysokości Świniar pod Płockiem. Na brzeg wydostało się dwóch płynących z nim mężczyzn. Prokuratura przekazała lokalnemu serwisowi, że ocaleni z wypadku byli nietrzeźwi w chwili zdarzenia.

Mariusz Bieniek, starosta płocki, zaginął w niedzielę, po wypadku na Wiśle. Na wysokości miejscowości Świniary przewróciła się łódka. Starosta płynął z dwoma mężczyznami, którzy – dzięki pomocy osób postronnych oraz strażaków – wydostali się z wody na brzeg.

W poniedziałek przed południem prokuratura w Płocku potwierdziła lokalny mediom, że zaginioną osobą jest starosta płocki Mariusz Bieniek. W poniedziałkowych poszukiwaniach brało udział ponad sto osób: strażaków, policjantów i służb WOPR. Mocno utrudniały je warunki atmosferyczne. – Oprócz sprzętu i możliwości, potrzebna jest nam też odrobina ratowniczego szczęścia – powiedział serwisowi Portalplock.pl st. kpt. Edward Mysera, oficer prasowy KM PSP w Płocku. Czytamy, że strażacy ochotnicy z Modlina dostarczyli dron podwodny, ale w trakcie poszukiwań ocenili, że widoczność w Wiśle jest "zerowa".

Mariusz Bieniek zaginiony. Trzeci dzień poszukiwań starosty, który wpadł do Wisły 

We wtorek służby wznowiły akcję na Wiśle. Zwiększył się teren poszukiwań – łodzie patrolowały rejon rzeki w samym Płocku, do akcji wykorzystano sonary i płetwonurków. Mimo koordynacji wysiłków przełomu nie osiągnięto. Tymczasem już w poniedziałek w sprawie pojawiły się nowe fakty – prokuratura podała, że ocaleni mężczyźni byli pijani – mieli powyżej 0,25 promila alkoholu w organizmie.

- To kwestia dalszych ustaleń: czy włączony był silnik, czy wiosłowali. Mężczyźni byli w stanie nietrzeźwości, więc to istotna kwestia. Co do kluczowego momentu - wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek. Łódka miała wpłynąć na mieliznę, przewróciła się i w pewnym momencie starosta się oddalił. Towarzysze próbowali go ratować, jeden z panów za nim popłynął, ale też nie był w stanie go uratować – powiedział portalowi Marcin Policiewicz, zastępca Prokuratora Rejonowego w Płocku. 

Mariusz Bieniek starostą płockim został po wyborach samorządowych w 2014 roku. Wcześniej był burmistrzem w Wyszogrodzie (powiat płocki). 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Portalplock.pl