Mariusz Błaszczak nagrodzi policjantów, którzy zatrzymali ''Hossa''

17.03.2017 09:45

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak podjął decyzję o przyznaniu nagród policjantom z Zespołu Poszukiwań w Poznaniu - tzw. łowcom cieni, którzy zatrzymali "Hossa".

Błaszczak fot. East News

Nagrody zostaną wręczone w poniedziałek w MSWiA podczas uroczystości przyznania Krzyży Zasługi za Dzielność. W czwartek wieczorem minister na Twitterze gratulował policjantom zatrzymania "Hossa". "Mam nadzieję, że tym razem sąd zachowa się odpowiedzialnie" - napisał Błaszczak.

W czwartek na stołecznym Żoliborzu funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z policyjnym Zespołem Poszukiwań Celowych z Poznania zatrzymali poszukiwanego listem gończym Arkadiusza Ł., pseud. "Hoss". Lider jednej z największych i najprężniej działających grup zajmujących się wyłudzeniami metodą "na wnuczka" jest podejrzany o oszustwa na ponad 1,4 mln zł.

"Hoss" ukrywał się w wynajmowanym mieszkaniu na Żoliborzu. Aby uniknąć zatrzymania, zmienił wygląd - zgolił włosy i brodę, a także zaczął nosić okulary. Jego syn, w przebraniu robotnika, donosił mu jedzenie. Jak informował rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka, podczas zatrzymania policjanci wyważyli drzwi, ponieważ Ł. nie chciał ich otworzyć. Następnie mężczyzna został przewieziony do aresztu.

RadioZET.pl/PAP/DG

Oceń