Szyszko i ''córka leśniczego''. MSWiA wydało komunikat

13.06.2017 19:35

"Minister Mariusz Błaszczak zwrócił korespondencję otrzymaną dziś od ministra Jana Szyszki. Minister Błaszczak poinformował ministra środowiska, że nie zwykł zapoznawać się z korespondencją przekazywaną z pominięciem drogi służbowej" - napisano na społecznościowym profilu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Szyszko i ''córka leśniczego''. MSWiA wydało komunikat fot. Polsat News

Przed dzisiejszym posiedzeniem Rady Ministrów kamery Polsatu zarejestrowały dość zagadkową wymianę zdań między szefem MSWiA a ministrem środowiska. Jan Szyszko wręczył Mariuszowi Błaszczakowi kopertę, w której miał znajdować się list od "córki leśniczego".

- To jest taka... córka leśniczego - powiedział. - A to jest kamera Polsatu - odparł Mariusz Błaszczak, machając w stronę obiektywu.

- Także tutaj, mówię, niech Pan to przeczyta, dobrze? - kontynuował minister środowisko. - Dobrze - zapewnił Błaszczak, po czym pożegnał Szyszkę.

Pominięcie drogi służbowej

Oficjalny komunikat w sprawie wydało na Twitterze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. "Minister Mariusz Błaszczak zwrócił korespondencję otrzymaną dziś od ministra Jana Szyszki. Minister Błaszczak poinformował ministra środowiska, że nie zwykł zapoznawać się z korespondencją przekazywaną z pominięciem drogi służbowej" - napisano.

"Jeżeli sprawa, którą przekazywał dziś minister środowiska leży w kompetencjach szefa MSWiA, wówczas minister Błaszczak chętnie się z nią zapozna, kiedy zostanie mu ona przekazana formalną drogą służbową" - dodano.

RadioZET.pl/DG

Oceń