Mariusz Haładyj nowym prezesem Prokuratorii Generalnej RP

Redakcja
05.02.2019 16:49
Mariusz Haładyj nowym prezesem Prokuratorii Generalnej RP
fot. S.

Wiceminister przedsiębiorczości i technologii Mariusz Haładyj z dniem 6 lutego został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko prezesa Prokuratorii Generalnej RP- poinformowało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wiceprezes Prokuratorii Generalnej RP Artur Woźniak, potwierdził, że nowe obowiązki Mariusz Haładyj obejmie w środę, czyli z dniem 6 lutego.

Zobacz także

Pracę zawodową Haładyj rozpoczął w 2002 r. w Kancelarii Adwokackiej w Lublinie, a od 2003 r. był zatrudniony w Najwyższej Izbie Kontroli. W roku 2006 odbył staż w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej w Brukseli w Wydziale ds. Kontaktów Gospodarczych. Od 2006 r. pracował w Ministerstwie Finansów w Departamencie Kontroli Skarbowej w Wydziale Kontroli Gospodarowania Mieniem Skarbu Państwa na stanowiskach najpierw głównego specjalisty, a od 2007 r. na stanowisku naczelnika wydziału.

Od 2008 r. był zatrudniony w Ministerstwie Gospodarki w Sekretariacie Ministra na stanowisku najpierw naczelnika wydziału ds. eksperckich i koordynującego pion obsługi dokumentacji, a od 2009 r. na stanowisku zastępcy dyrektora nadzorującego pracę wydziałów prawa gospodarczego i finansowego oraz samodzielne stanowiska ds. eksperckich. Od lutego 2012 r. do grudnia 2015 r. pełnił funkcję podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, a od 9 grudnia 2015 r. do 15 stycznia 2018 r. podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Zobacz także

Ukończył magisterskie studia prawnicze na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz podyplomowe „Prawo spółek” na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył także aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie oraz aplikację kontrolerską w Najwyższej Izbie Kontroli. Jest radcą prawnym. Zna język angielski i rosyjski.

RadioZET.pl/PAP/BM