Ofiar Trynkiewicza mogło być więcej. Dziennikarka ujawnia nowe fakty

Redakcja
26.09.2018 11:19
Mariusz Trynkiewicz
fot. Archiwum Radia ZET

Mariusz Trynkiewicz w lipcu 1988 roku został skazany na karę śmierci (zamienioną później na 25 lat pozbawienia wolności) za zabójstwo czterech chłopców. Ewa Żarska, autorka książki „Łowca. Sprawa Trynkiewicza”, w programie „Onet Rano” stwierdziła, że ofiar „szatana z Piotrkowa” mogło być więcej. – To był człowiek, w którego głowie od dawna coś narastało – mówi w rozmowie z Jarosławem Kuźniarem. 

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Mariusz Trynkiewicz to seryjny morderca i przestępca seksualny, przez prasę nazwany „szatanem z Piotrkowa”. Pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego. Za zabójstwo w lipcu 1988 roku czterech chłopców został skazany na karę śmierci zamienioną później (na mocy amnestii) na 25 lat pozbawienia wolności.

Odbywanie kary kończyło się 11 lutego 2014 roku. Dzień przed wyjściem mordercy funkcjonariusze więzienni przekazali prokuraturze szkice i zdjęcia znalezione w celi Mariusza Trynkiewicza, które miały zawierać treści o charakterze pedofilskim. 31 lipca 2015 roku został skazany na 5,5 roku pozbawienia wolności za posiadanie dziecięcej pornografii. 

Mariusz Trynkiewicz – gdzie jest, co robi? 

Ewa Żarska w programie „Onet Rano” zdradziła, że po publikacji książki o Trynkiewiczu zgłosiło się do niej wiele osób, które w młodości miały styczność z „szatanem z Piotrkowa”. Z ich informacji wynika, że Trynkiewicz przed zamordowaniem czterech chłopców dużo podróżował po kraju. 

– W sprawie nie sprawdzono wielu wątków. Ja rozmawiałam z milicjantem, który tą sprawą się zajmował. On opowiadał, że milicjanci sprawdzili teren ówczesnego województwa piotrkowskiego, ale nie sprawdzali pozostałej części Polski, jeśli chodzi o zaginione dzieci – mówi Żarska. Dziennikarka podejrzewa, że przestępca ma na koncie więcej ofiar niż cztery. – Ale żeby mówić o konkretach, trzeba mieć konkretne dowody, a żeby je zdobyć, potrzeba kolejnych lat pracy – dodała.

Zobacz także

Mariusz Trynkiewicz przebywa obecnie w ośrodku zamkniętym w Gostyninie, gdzie jest poddawany terapii. 30 października 2015 roku odbył się tam ślub Trynkiewicza z osobą, która, jak dotąd, nie upubliczniła swoich personaliów. 

– Miał cały fanklub kobiet, które do niego pisały. Zło przyciąga – powiedziała Żarska.

RadioZET.pl/Onet/DG