Zamknij

Marsz Niepodległości. Kilkuletnia dziewczynka śpiewała o wieszaniu komunistów

12.11.2019 12:56

Szokujące nagranie wykonano podczas Marszu Niepodległości, który w poniedziałek przeszedł ulicami Warszawy. Dziewczynka, siedząca na barkach dorosłego mężczyzny, wykrzykuje hasło: „a na drzewach, zamiast liści, wisieć będą komuniści”.

Marsz Niepodległości. Kilkuletnia dziewczynka śpiewała o wieszaniu komunistów
fot. Twitter Printscreen

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Marsz Niepodległości, organizowany przez środowiska narodowe, rozpoczął się w poniedziałek, 11 listopada, o godzinie 14.00. Film, który zarejestrowano podczas zgromadzenia, szybko obiegł internet i wywołał wiele wzburzonych komentarzy. Nagranie udostępnił na Twitterze Piotr Fijałkowski z Obywateli RP.

Zobacz także

Wideo wywołało burzę

Na nagraniu widać dziewczynkę, którą niesie na barkach dorosły mężczyzna rozmawiający przez telefon. Kilkuletnie, być może 10-letnie dziecko ma na głowie biało-czerwony wianek i skanduje hasło „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Później zaczyna nucić: „a na drzewach, zamiast liści, będą wisieć komuniści”.

Zobacz także

Udostępnione przez Fijałkowskiego wideo skomentował Borys Budka z Platformy Obywatelskiej.

Zobacz także

„A Wy się oburzaliście jak Dawid Wildstein mówił, że to »ich święto«. Ale najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że skutecznie podzielili Polskę przy okazji 11 listopada...” – napisał na Twitterze poseł.

Zobacz także

„Nowe pokolenie patriotów?” – takim komentarzem opatrzył swój wpis Piotr Fijałkowski, w  którym oznaczył także policję, rzecznika Komendy Głównej Policji oraz Adama Bodnara, Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

RadioZET.pl/Twitter