Zamknij

Jest odwołanie od decyzji prezydent Warszawy ws. Marszu Niepodległości

Redakcja
08.11.2018 10:26
Jest odwołanie od decyzji prezydent Warszawy ws. Marszu Niepodległości
fot. S.MASZEWSKI/REPORTER/East News

Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości” złożyło w czwartek w Sądzie Okręgowym w Warszawie odwołanie od decyzji prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada. Poinformował o tym w czwartek prezes Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” Robert Bąkiewicz.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Złożyliśmy dzisiaj odwołanie od decyzji prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz do sądu okręgowego w Warszawie – powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową Robert Bąkiewicz.

Dodał, że orzeczenie sądu w tej sprawie będzie w czwartek lub w piątek.

Zobacz także

Prezydent stolicy w środę zakazała Marszu Niepodległości 11 listopada. Swoją decyzję tłumaczyła kwestiami bezpieczeństwa. Zdaniem organizatorów marszu nie miała do tego żadnych podstaw prawnych. Do decyzji odniosła się też policja.

Marsz alternatywny

W środę w związku z decyzją prezydent Warszawy pilnie spotkali się prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Ustalili, że 11 listopada zostanie zorganizowany „wspólny biało-czerwony marsz”, który będzie miał charakter uroczystości państwowej.

Zobacz także

Organizacją marszu ma zająć się rząd.

Robert Bąkiewicz początkowo apelował do prezydenta o wstrzymanie się z decyzjami do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez sąd. Ostatecznie w czwartek zakomunikował:

Wcześniej prezydent i PiS odmówili udziału w pochodzie organizowanym przez Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości”.

RadioZET.pl/PAP/JŚ