Zamknij

Incydenty na Marszu Niepodległości. "Pal się, ty k***o"

11.11.2021 14:28

Bezpiecznie, ale nie bez prowokacji przebiega Marsz Niepodległości w Warszawie. Radykałowie spalili m.in. niemiecką flagę i zdjęcia Donalda Tuska. Krzyczeli przy tym "pal się, ty k***o".

Incydenty na Marszu Niepodległości 2021
fot. screen Twitter, Paweł T.

Marsz Niepodległości 2021 rozpoczął się w Warszawie o godzinie 13 na rondzie Dmowskiego. Przebiega bez większych zakłóceń, choć nie zabrakło kontrowersyjnych incydentów. 

Tegoroczny marsz przechodzi pod hasłem "Niepodległość nie na sprzedaż". Na czele zgromadzenia ustawiły się grupy rekonstrukcji historycznej odtwarzające polską husarię oraz wojskowych z okresu II wojny światowej. Na czele idą m.in. Robert Bąkiewicz, prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości oraz Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego i poseł Konfederacji.

Prowokacje na Marszu Niepodległości. "Palić żydostwo"

W trakcie marszu doszło do podpalania zdjęć Donalda Tuska oraz demonstracyjnego spalenia niemieckiej flagi. Towarzyszyły temu okrzyki: "pal się, ty k***o", czy "palić to żydostwo".

Marsz Niepodległości ma w 2021 roku charakter państwowy. Organizatorzy prosili uczestników o unikanie wszelkiego rodzaju prowokacji, o niewystawianie "transparentów, które mogą zaszkodzić Polsce".

RadioZET.pl/PAP/Twitter