Zamknij

Narodowiec ścigany przez policję. Zaatakował dziennikarkę na marszu [ZDJĘCIA]

Redakcja
12.11.2018 19:45
Narodowiec ścigany przez policję. Zaatakował dziennikarkę na marszu [ZDJĘCIA]
fot. Stołeczna Policja

Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Stołecznej Policji poszukuje mężczyzny, który w trakcie warszawskiego Marszu Niepodległości zaatakował reporterkę "Gazety Wyborczej". Śledczy opublikowali zdjęcia zamaskowanego napastnika. 

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Na nagraniu opublikowanym przez portal ''Gazety Wyborczej'' widać, jak zamaskowany, agresywny mężczyzna, podbiega do dziennikarki, szarpie ją i używa wobec niej niecenzuralnych słów. Towarzyszy mu również grupa wulgarnych mężczyzn. 

– Krzyczałam ''ratunku, policja!'', ale nikt do mnie nie podszedł. Gdyby tego mężczyzny nie odciągnęli koledzy, to na pewno nie miałabym swojego aparatu, mogłoby mi się też coś stać – mówi dziennikarka ''Gazety Wyborczej''.

Kobieta dodaje, że wokół niej cały czas padały wulgarne hasła. Gdy wróciła do domu, była przepełniona smutkiem i żalem, popłakała się. 

Zobacz także

Sprawą ataku na dziennikarkę zajęła się stołeczna policja. Kobieta została już przesłuchana. Śledczy ''prowadzą czynności służbowe w sprawie gróźb karalnych gróźb karalnych kierowanych wobec kobiety uczestniczącej w obchodach Dnia Niepodległości 2018 roku''. 

Na stronie policji opublikowano kilka zdjęć z wizerunkiem zamaskowanego napastnika: 

Wszelkie informację w tej sprawie należy przekazywać do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KSP. Numer kontaktowy (022) 6036583, fax na numer (022) 6036527, e-mail naczelnik.dochodzeniowo-sledczy@ksp.policja.gov.pl lub do dowolnej jednostki policji.

RadioZET.pl/Policja/Gazeta Wyborcza/DG