Zamknij

Pedagog szkolny wśród atakujących Marsz Równości. Skandował skandaliczne hasła

26.07.2019 16:33
Pedagog szkolny wśród atakujących Marsz Równości. Skandował skandaliczne hasła
fot. MAREK MALISZEWSKI/REPORTER/East News

"Białystok wolny od pedałów” i "zakaz pedałowania” – takie hasła w stronę uczestników Marszu Równości wykrzykiwał w minioną sobotę pedagog z jednej z białostockich podstawówek.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

To Rafał Ł. Jak donosi Gazeta Wyborcza, pracuje jako pedagog w Szkole Podstawowej numer 5 imienia Władysława Broniewskiego w Białymstoku.

Zobacz także

Wniosek do kuratorium i zawiadomienie na policję

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opublikował w czwartek wpis, z którego wynika, że wśród agresywnych kontrmanifestantów Parady Równości – która w sobotę pierwszy raz przeszła ulicami Białegostoku – znalazł się człowiek pracujący na co dzień z małymi dziećmi. Mężczyzna skandował wulgarne, nawołujące do przemocy hasła takie jak "zakaz pedałowania, „Białystok wolny od pedałów” czy "wy********ć” w kierunku uczestników legalnie zorganizowanego, pokojowego zgromadzenia.

Zobacz także

Jak zauważ OMZRiK, na załączonym nagraniu widać, jak pedagog "stoi z bandytami, którzy atakowali dzieci.”

"Na jednym ze zdjęć ramię w ramię z mężczyzną zatrzymanym za pobicie 14-latka” – informuje ośrodek.

Jak podaje OMZRiK, władze ośrodka skierowały do dyrekcji szkoły i kuratorium oświaty wniosek o „odsunięcie Rafał Ł. od kontaktu z dziećmi”. Powiadomiły również policję o zakłócenia legalnego zgromadzenia publicznego.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza