Zamknij

Ksiądz broni kontrmanifestantów z Białegostoku? "Przed LGBT trzeba się bronić"

23.07.2019 00:08
Marsz Równości w Białymstoku. Ks. Marek: LGBT to nasi wrogowie
fot. MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Ks. Sławomir Marek, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Stanowicach na Dolnym Śląsku po raz kolejny zamieścił w sieci kontrowersyjny wpis. Na Twitterze odniósł się do brutalnych ataków, jakie miały miejsce podczas Marszu Równości w Białymstoku. „Członkowie LGBT nie są wcale naszymi braćmi i siostrami” – zaznaczył duchowny.

Marsz Równości w Białymstoku zakończył się burdą. Po sobotnich wydarzeniach na Podlasiu oświadczenie wydał rzecznik Episkopatu: „Przemoc i pogarda w żadnym przypadku nie mogą być usprawiedliwiane i akceptowane. Trzeba wyrazić jednoznaczną dezaprobatę wobec aktów agresji, takich jak te, które miały miejsce w Białymstoku” – napisał ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Zobacz także

Sprawę skomentował wkrótce ks. Sławomir Marek, duchowny znany z kontrowersyjnych wpisów w mediach społecznościowych.

"Nie zgodzę się z ekscelencją ks. abp. Gądeckim i rzecznikiem episkopatu. Członkowie LGBT nie są wcale naszymi braćmi i siostrami. Są wrogami szerzącymi antykulturę i trzeba się przed nimi bronić. Naszymi braćmi i siostrami są osoby dotknięte homoseksualizmem, ale to inna historia" – napisał duchowny na Twitterze.

Godzinę wcześniej podkreślał: "W czasach kiedy nikt nie słyszał o LGBT a Mama była Mamą i Tato Tatą na pedałów mówiło się Arek, Marcin, Krzysiek czy jak tam mieli na imię i nikt im żadnych praw nie odmawiał... naraz jakaś banda LGBT odkryła, że znieważanie katolików i chodzenie z gołą d. po ulicy to »prawo«."

Przypomnijmy, w sobotę uczestnicy Marszu Równości w Białymstoku spotkali się z agresją kontrmanifestantów i przeciwników  "promocji LGBT". Doszło do starć, pobito m.in. 14-latka i kobiety. Oprócz wyzwisk, w ruch poszły petardy, jajka, kamienie i butelki. Do tej pory zatrzymano 28 osób.

Zobacz także

RadioZET.pl/Onet