Zamknij

Marsz Równości w Krakowie. Kurator oświaty w kontrze z różańcem w ręku [FOTO]

30.08.2020 10:20
Kraków Marsz Równości
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Ponad 2 tysiące osób wzięło udział w sobotnim marszu równości w Krakowie. Uczestnicy z tęczowymi flagami w rękach domagali się równouprawnienia dla osób o innej orientacji seksualnej. W wydarzeniu wzięła udział małopolska kurator oświaty - Barbara Nowak manifestowała z różańcem przeciwko uczestnikom.

Marsz Równości po raz kolejny przeszedł przez Kraków. Uczestnicy, którzy zebrali się na krakowskim rynku, mówili o proteście przeciwko najnowszemu stanowisku biskupów Konferencji Episkopatu Polski.

Przypomnijmy, hierarchowie chcą tworzyć przychodnie, gdzie będzie przywracana – „naturalna orientacja seksualna”. Osoby nieheteroseksualne miałyby trafiać na specjalne terapie. 

Marsz Równości w Krakowie. Uczestnicy przeciwko planom biskupów

Uczestnicy mają w tej sprawie zupełnie inne zdanie. W rozmowie z małopolskim reporterem Radia ZET Przemkiem Tarankiem przekonywali, że orientacja jest „czymś naturalnym”.

Zobacz także

„Dużo osób po takich terapiach popełnia samobójstwo” – powiedziała jedna z uczestniczek. Inny głośno nawoływali do rozliczeń wewnątrz kościoła, choćby dotyczących przestępstw pedofilii i ich tuszowania. Marsz równości spotkał się z kontrmanifestacją narodowców. Obyło się bez zamieszek.

Światowa Organizacja Zdrowia wykreśliła homoseksualność ze spisu chorób prawie 30 lat temu, a psychiatrzy ostrzegają przed szkodliwością tzw. terapii reparatywnej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/Przemek Taranek