Zamknij

Marsz Wolności w Warszawie. ''Jesteśmy za Polską demokratyczną''

Redakcja
06.05.2017 15:18
Marsz Wolności w Warszawie. ''Jesteśmy za Polską demokratyczną''
fot. PAP

Kilkadziesiąt tysięcy ludzi idzie w Marszu Wolności ulicami Warszawy z Placu Bankowego na Plac Konstytucji. To protest przeciw obecnie rządzącym, ograniczaniu wolności obywatelskich, praw kobiet, niezależności sądów oraz zmianom w systemie edukacji.

Zobacz także

Pochód poprzedziły wystąpienia m.in. szefa PO Grzegorza Schetyny, prezydentów: Łodzi Hanny Zdanowskiej, Poznania Jacka Jaśkowiaka, Legionowa Romana Smogorzewskiego, marszałka woj. świętokrzyskiego Adama Jarubasa (PSL), szefa ZNP Sławomira Broniarza, b. prezesa TK Jerzego Stępnia, b. ministra sprawiedliwości Borysa Budki (PO) oraz aktorów: Daniela Olbrychskiego i Doroty Stalińskiej.

- Jesteśmy za Polską demokratyczną, za Polską europejską, dumną, za Polską, która szuka przyjaciół i partnerów, a nie wrogów w Europie tak, jak jest dzisiaj. Jesteśmy za Polską, w której wszyscy są równi, jesteśmy za prawami kobiet, za szacunkiem dla praw mniejszości. Jesteśmy za tym, żebyśmy się dobrze czuli w naszym kraju. I nikt nam tego nie zabierze - mówił lider PO przed rozpoczęciem Marszu Wolności.

Zobacz także

Pochód prowadzą liderzy formacji opozycyjnych: szef PO Grzegorz Schetyna, była premier Ewa Kopacz, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, lider Nowoczesnej Ryszard Petru, prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Marsz przejdzie ulicą Marszałkowską, przez Rondo Dmowskiego, na Plac Konstytucji. Po drodze około 1,5-godzinnego przemarszu spodziewane są happeningi nawiązujące do "wpadek" przedstawicieli PiS. Wydarzenie zaplanowano na ok. 4 godziny. Zakończy je koncert zespołu Big Cyc.

RadioZET.pl/aj/PAP/DG