Zamknij

„Rz”: Wizyta na Litwie: Album ze zdjęciami marszałka Kuchcińskiego za 750 zł

Redakcja
03.07.2018 23:54
Marek Kuchciński
fot. Wojciech Stróżyk/Reporter/East News

O marszałku Kuchcińskim znowu jest głośno. Nakładem Wydawnictwa Sejmowego ukazał się album ze zdjęciami marszałka z wizyty na Litwie. Dziennikarze „Rzeczpospolitej” informują, że wydanie każdego egzemplarza kosztowało 750 zł. 

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński przebywał na Litwie we wrześniu 2017 roku z okazji 630. rocznicy chrztu. Spotkał się z politykami, premierem, odwiedził Sejm Litwy i miejsca, które są bliskie wielu Polakom, jak wileńska Rossa i Ostra Brama. Wizyta stała się przyczynkiem do stworzenia pamiątkowego albumu. „Rzeczpospolita” informuje, że koszt wydania jednego egzemplarza wyniósł 750 zł. 

Zobacz także

„Rz” informuje, że album wydany w Sejmie nigdy nie trafił do sprzedaży detalicznej. Zastanawiają więc wysokie koszty, gdyż w przypadku albumu nie wlicza się ceny marży i księgarń. Album o wizycie Kuchcińskiego ma 40 stron w rozmiarze 26 na 36 cm.

„Rzeczpospolita” dotarła do wykazu kosztów. Wydano tylko 12 egzemplarzy albumu. Na ich druk poszło 5 tys. zł, a na projekt 4 tys. zł.

Wizyta na Litwie trwała jeden dzień. Album wydano pod nazwą „Wizyta na Litwie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Marka Kuchcińskiego z okazji 630. rocznicy chrztu Litwy: 26 września 2017”. 

Jak wygląda album? Zwykli obywatele nie mają do niego dostępu. „Rzeczpospolita” dotarła jednak do osób, które go widziały. Twierdzili, że w albumie widnieją głównie zdjęcia marszałka i cytaty jego wypowiedzi. 

O marszałku Marku Kuchcińskim często jest głośno. Opozycja wielokrotnie postulowała o jego odwołanie. W połowie czerwca „Super Express” informował, że marszałek Kuchciński zamówił do punktów gastronomicznych owoce morza takie jak kalmary czy małże. Po nagłośnieniu sprawy przez gazetę polityk wycofał się z tego pomysłu.

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/KM