Zamknij

Marszałek Sejmu proponuje opozycji spotkanie ws. pandemii. "Zaprosiłam na rozmowę"

22.11.2021 14:23

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zorganizowała specjalną konferencję prasową, na której zaproponowała spotkanie z przedstawicielami klubów i kół poselskich. Chodzi o czwartą falę pandemii. 

Elżbieta Witek
fot. PAP/Radek Pietruszka

- Zaprosiłam na środę na godz. 12 szefów klubów i kół parlamentarnych na rozmowę ws. wyjścia ponad podziałami z projektem dotyczącym weryfikacji szczepień pracowników - przekazała Elżbieta Witek.  

Marszałek Sejmu zaznaczyła, że według ekspertów szczyt zachorowań ma nastąpić na przełomie listopada i grudnia. W niedzielę minister zdrowia Adam Niedzielski mówił, że apogeum zakażeń może nastąpić w najbliższym tygodniu.

Marszałek Sejmu zaprasza opozycję do rozmów. "Chcę zobaczyć, czy jest dobra wola"

Elżbieta Witek powiedziała na konferencji prasowej, że ostatnio nasiliła się - jej zdaniem nieuzasadniona - krytyka rządu za działania w obliczu kolejnej fali epidemii COVID-19. Chodzi o projekt ustawy posłów PiS, który ma umożliwić sprawdzenie przez pracodawcę, czy pracownik jest zaszczepiony. - Ten projekt oczywiście do laski marszałkowskiej nie wpłynął, on został ogłoszony, ale natychmiast został potężnie skrytykowany - podkreśliła marszałek Sejmu.

Dodała, że posłowie mogą wyjść z inicjatywą poselską ponad podziałami jako parlamentarzyści. - Dlatego postanowiłam na środę, na godz. 12 zaprosić wszystkich przewodniczących klubów i kół parlamentarnych, które są w Sejmie - przed chwileczką takie zaproszenia podpisałam i zostały do przewodniczących skierowane - i chcę zobaczyć, czy jest dobra wola, czy są inne pomysły - podsumowała Witek.

loader

RadioZET.pl/PAP - Karol Kostrzewa, Piotr Śmiłowicz