Zamknij

Marta Kielczyk nową prowadzącą "Wiadomości" TVP. Dołączy do Holeckiej i Adamczyka

23.09.2022 16:55

Marta Kielczyk dołączy do grona prowadzących "Wiadomości" w TVP. Będzie jedną z czwórki prezenterów najważniejszego programu informacyjnego państwowej telewizji. To niejedyne nowe zadanie, jakie czeka na nią tej jesieni.

Marta Kielczyk
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Marta Kielczyk dołączy do grona prowadzących "Wiadomości" w TVP - poinformował portal wirtualnemedia.pl. Będzie jedną z czterech osób - obok Danuty Holeckiej, Edyty Lewandowskiej i Michała Adamczyka - prowadzących wieczorny program informacyjny w pierwszy kanale państwowej telewizji.

Jak dowiedział się serwis, to niejedyne nowe wyzwanie, jakie czeka Kielczyk tej jesieni. Wkrótce ma bowiem zostać gospodynią programu kulturalnego, który ma byc emitowany w weekendy. Szczegóły przedsięwzięcia owiane są jednak tajemnicą.

Marta Kielczyk nową prowadzącą "Wiadomości". Kim jest?

Nowa prezenterka nie jest w TVP postacią anonimową, ponieważ pracuje tam już od 1999 roku. Wygrała wówczas casting na prowadzącą "Panoramy" i to właśnie z flagowym serwisem informacyjnym telewizyjnej "Dwójki" jest najbardziej kojarzona.

W TVP Info prowadziła pasma i różne programy informacyjne, m.in. „Panoramę Dnia”, "Panoramę Info" i „Dziennik Info”, była również współgospodynią "Pytania na Śniadanie". Wciąż prowadzi pasma popołudniowe lub wieczorne, a także poranne "Wstaje dzień".

W latach 2017-18 prowadziła "Magazyn Express Reporterów", współpracowała również z TVP Polonia. Z kolei w latach 1994-2012 - z krótką, dwuletnią przerwą w latach 2007-09 - pracowała też w Programie I Polskiego Radia, gdzie prowadziła m.in. "Sygnały Dnia" oraz "Lato z Radiem".

loader

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl/pl.wikipedia.org