Zamknij

Zaginęła 18-latka z zespołem Aspergera. Nie dotarła na zajęcia sportowe

27.08.2019 12:30

18-letnia Marta Wosik zaginęła w czwartek, przed godziną 18.00. Mieszkanka Zalesia Górnego jechała na zajęcia sportowe do klubu znajdującego się w Józefosławiu, które planowo miała rozpocząć o 18.00. Nie dotarła na nie.

Zaginęła 18-latka z zespołem Aspergera. Nie dotarła na zajęcia sportowe
fot. Piotr Wosik/Facebook

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Nastolatka ostatni raz zalogowała się do internetu na swoim telefonie o godzinie 17.12. Później ślad po niej się urywa.

Zobacz także

Rodzina oraz policja apelują o wszelką pomoc w poszukiwaniach. Nastolatka ma zespół Aspergera, jednak jest bardzo kontaktowa i nie wykazuje objawów – informuje ojciec Marty. Pomimo tego może ona potrzebować pomocy medycznej.

Nie dotarła na zajęcia w klubie sportowym

Marta Wosik ostatni raz widziała była w czwartek, w Piasecznie, przy ulicy Pomorskiej u psychologa. Jak podają m.in. lokalne media, później miała zrobić ksero dokumentów i pójść do biblioteki. O godzinie 18.00 w klubie sportowym w Józefosławiu miała zacząć zajęcia. Nie dotarła tam jednak.

Zobacz także

Zaginęło mi dziecko, ślad się urywa w Piasecznie przy ulicy Pomorskiej. Proszę o udostępnianie. Marta wygląda teraz tak:” – napisał na Facebooku Piotr Wosik, ojciec zaginionej 18-latki, zamieszczając zdjęcia córki.

„Marta zaginęła. Ostatni ślad to logowanie do Internetu o 17.12. Powinna być wówczas na zajęciach w Józefosławiu” – informował.

Apel o pomoc w poszukiwaniach

Wszelkie osoby, które widziały Martę lub mają jakąkolwiek wiedzę na temat miejsca jej pobytu, proszone są o kontakt z policją w Piasecznie lub ojcem dziewczyny. Do mężczyzny można pisać na Facebooku lub na adres mailowy: piotr.wosik@gazeta.pl

Jak wygląda zaginiona?

Zaginiona Marta Wosik mierzy 160 centymetrów wzrostu. Waży około 48 kilogramów. W momencie zaginięcia nastolatka ubrana była w czarne spodnie i różowy T-shirt. Koszulka miała nadruk w postaci czarnego kwiatka oraz napis – najprawdopodobniej „Stay with me”. 18-latka miała także na sobie sportowe obuwie marki Reebok.

RadioZET.pl/piasecznonews.pl/Facebook-Piotr Wosik