Zamknij

Martyna Wojciechowska nie jest już najlepiej zarabiającym dyrektorem w NBP. Pensję obcięła sobie sama

Magdalena Kulej
14.03.2019 11:25
Martyna Wojciechowska nie jest już najlepiej zarabiającym dyrektorem w NBP. Pensję obcięła sobie sama
fot. Youtube screen

Martyna Wojciechowska, szefowa Departamentu Komunikacji i Promocji, wystąpiła z wnioskiem o obniżenie swojej pensji zasadniczej – donosi czwartkowy „Super Express”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pensje w NBP już od wielu tygodni budzą duże kontrowersje. Najwięcej z nich skupia się na dyrektorce Departamentu Komunikacji i Promocji i bliskiej współpracowniczce prezesa Adama Glapińskiego, Martynie Wojciechowskiej.

Zobacz także

Ile zarabia Martyna Wojciechowska?

Po tym, jak pod koniec lutego – zgodnie z uchwaloną w lutym ustawą – opublikowano informacje o wysokości wynagrodzeń kadry kierowniczej, wyszło na jaw, że Wojciechowska zarabiała w ubiegłym roku średnio 49,5 tys. zł miesięcznie. Warto tutaj zaznaczyć, że w skład tej kwoty, oprócz pensji zasadniczej, wchodziły również premie czy nagrody.

Wojciechowska zarabiała więc znacznie więcej niż np. dyrektor odpowiedzialny za zarządzanie ryzykiem finansowym. Jak ustalił „Super Express”, od teraz jej wynagrodzenie ma jednak ulec zmianie.

Zobacz także

Do tej pory pensja zasadnicza Wojciechowskiej miała wynosić 26 500 zł. Od marca ma ona zarabiać 23 100 zł, czyli o 3 400 zł mniej. „Sama wystąpiła o obniżenie pensji. Nie jest już najlepiej zarabiającym dyrektorem” – mówi informator „SE”.

RadioZET.pl/Super Express/MK