Zamknij

Gdy zjeżdżała na prawo, uderzył w nią samochód. 37-latka zginęła w wypadku

18.06.2021 14:24
Wypadek
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci ustalają przyczynę wypadku, do którego doszło w piątek na lokalnej drodze w Marysinie niedaleko Żagania (woj. lubuskie). Zginęła w nim 37-latka, a dwóch mężczyzn zostało niegroźnie rannych – poinformował Arkadiusz Szlachetko z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

Wypadek - o którym jako pierwsze poinformowało Polskie Radio "Zachód" - został zgłoszony ok. godz. 10.30. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w prawidłową jadącą 37-latkę, w chwili kiedy zjeżdżała z drogi w prawo, uderzył kierowany przez 42-latka nissan. Stało się to najprawdopodobniej podczas wyprzedzania innego pojazdu.

Marysin. Wypadek na drodze. Nie żyje 37-latka

W wyniku zderzenia oba auta dachowały, a citroen dodatkowo uderzył jeszcze w stojący na poboczu betonowy słup energetyczny. Siedząca za jego kierownicą 37-latka zginęła na miejscu.

Kierowca nissana był trzeźwy. Wraz ze swoim pasażerem trafili do szpitala na badania. Ich obrażenia nie zagrażają życiu. Przyczynę tragedii wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowe w Żaganiu.

Szlachetko w rozmowie z Polską Agencją Prasową zaapelował do uczestników ruchu drogowego, by podczas panujących obecnie w woj. lubuskim upałów zachować szczególną ostrożność, gdyż przy wysokich temperaturach zdolność koncentracji może być znacznie obniżona.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP