Zamknij

Maseczki będą obowiązkowe jeszcze przez wakacje? Niedzielski: Będę rekomendował

31.05.2021 08:02

Minister zdrowia zapowiedział, że poleci noszenie maseczek ochronnych wewnątrz pomieszczeń "jeszcze co najmniej w wakacje" – powiedział PAP Adam Niedzielski.

Maseczki ochronne pozostaną obowiązkowe w wakacje?
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Maseczki ochronne pozostają obowiązkowe w pomieszczeniach zamkniętych, czy np. komunikacji zbiorowej. Słabnięcie epidemii z końcem maja sprawiło, że pojawił się temat całkowitego zniesienia obowiązku zasłaniania nosa i ust.

Minister zdrowia jest w tej sprawie jednak wyjątkowo ostrożny. "Maseczki powinny być noszone jeszcze przez jakiś czas. Będę rekomendował, aby wewnątrz jeszcze co najmniej w wakacje je nosić" – powiedział PAP minister Niedzielski.

Maseczki ochronne obowiązkowe w wakacje? Szef MZ: Będę rekomendował

Zaznaczył, że nie można dać się zapędzić w "ślepą uliczkę", czyli pozwolić na całkowite znoszenie wszystkich obostrzeń. Minister wyjaśnił, że trzeba bacznie obserwować, co się będzie dalej działo z epidemią. Nawiązał do sytuacji epidemicznej w Wielkiej Brytanii, gdzie był duży spadek zachorowań, ale teraz sytuacja się odwróciła, wskutek nowych zakażeń indyjskim wariantem koronawirusa.

Dodał, że "musimy przyzwyczaić do tego, że epidemia się tli". Niedzielski zaznaczył też, że znosząc kolejne restrykcje, rząd będzie podkreślał, że "szczepienie może być benefitem, który pozwala wyłączyć kogoś z obostrzeń".

RadioZET.pl/PAP