Zamknij

Do kiedy będziemy nosić maseczki w pomieszczeniach? Prof. Horban podał warunek

Magdalena Barszczak
27.05.2021 08:43

Maseczki na powietrzu już nie obowiązują. Rząd zniósł obowiązek zakrywania ust i nosa 15 maja. Kiedy zdejmiemy maseczki w pomieszczeniach? Prof. Andrzej Horban odniósł się do tej kwestii w Radiu ZET.

maseczki
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Maseczki już wkrótce nie będą potrzebne także w przestrzeniach zamkniętych? Przewodniczący Rady Medycznej przy premierze prof. Andrzej Horban poinformował, kiedy rząd zniesie ten obowiązek.

Maseczki w pomieszczeniach - do kiedy? Prof. Horban podał warunek

Gość Radia ZET był pytany przez Beatę Lubecką o to, kiedy nie będzie już obowiązku zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach. Podkreślił, że prawdopodobnie stanie się to, kiedy osiągniemy poziom zakażeń z zeszłego lata, czyli maksymalnie 500 przypadków dziennie.

Rozmówca Beaty Lubeckiej odniósł się także do kwestii zniesienia stanu epidemii. - Nie ma żadnego powodu. Potem przywracanie stanu epidemii… Poczekajmy do jesieni. Nie spieszmy się - odpowiedział. Pytany o zniesienie wszystkich obostrzeń w czerwcu doradca premiera zaznaczył, że "może nie wszystkie i może nie obostrzenia, a zalecenia".

Cała rozmowa z prof. Andrzejem Horbanem na RadioZET.pl: Zniesienie stanu epidemii w czerwcu? "Nie ma żadnego powodu. Nie spieszmy się"

loader

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/RadioZET