Masz konto w Alior Bank? Przygotuj się na kilka dni niedogodności

Redakcja
16.03.2017 20:01
Alior Bank
fot. Andrzej Stawinski/East News

Uwaga klienci Alior Bank oraz BPH! Zakończenie procesu integracji systemów informatycznych banków spowoduje przerwę w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej, infolinii oraz placówek banku.

Prace, które wymuszą przerwę techniczną w wielu usługach bankowości, potrwają od piątku 24 marca od godz. 23:00 do poniedziałku 27 marca br. do godz. 6:00. W oficjalnym komunikacie na stronie internetowej Alior Banku wyczytać można:

''Klienci nie będą mogli realizować przelewów, płatności internetowych ("Płacę z Alior Bankiem"), płatności BLIKiem, ani korzystać z innych usług bankowości elektronicznej. Niedostępne będą również usługi Kantoru Walutowego, Biura Maklerskiego, T-Mobile Usługi Bankowe oraz HAIZ. Bank nie będzie obsługiwał wniosków internetowych dotyczących sprzedaży produktów, płatności i sprzedaży ratalnej w internecie i sklepach tradycyjnych''.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Planowana modernizacja nie zakłóci w żadnym wypadku realizacji transakcji kartami płatniczymi. Będzie można ich używać w sklepach, punktach usług oraz pobierać pieniądze z bankomatu. Kompleksowa lista ograniczeń związanych z weekendową przerwą techniczną zaprezentowano w poniższej tabeli:

m21506260,Przerwa-techniczna-w-Alior-Banku-w-dniach-24-26

W przypadku klientów przejętych z Banku BPH przerwa w dostępie do usług bankowych rozpocznie się w piątek 24 marca br. o godz. 14.30 i potrwa do poniedziałku 27 marca br. do godz. 6.00.

RadioZET.pl/AliorBank/DG