Zamknij

Stało się! Kijowski odchodzi z KOD i porównuje komitet do PiS

Redakcja
26.07.2017 14:04
Stało się! Kijowski odchodzi z KOD i porównuje komitet do PiS
fot. East News

- Zrezygnowałem z funkcji przewodniczącego zarządu regionu Mazowsze i wystąpiłem ze stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji - ogłosił na swoim blogu Mateusz Kijowski.

W pożegnalnym wpisie Kijowski przypomniał manifest KOD, w którym napisano, że nie ma zgody na dzielenie Polaków. Jak to skomentował były szef komitetu, dzisiaj ten postulat odnosi się do KOD-u, jak do Polski pod rządami PiS.

Zobacz także

- Różnorodność nie jest wartością ważną dla osób nadających dzisiaj kierunek działaniom stowarzyszenia. Hasło, które pojawiło się na początku 2016 roku, KOD łączy, nie dzieli, zostało odrzucone. W ostatnich dniach przedstawiciele Zarządu Głównego KOD-u zaprzeczyli wszystkiemu, co nas ponad półtora roku temu połączyło - czytamy w tekście Kijowskiego.

Jak dodaje, nie można zrealizować haseł z 2015 roku z ludźmi, którzy obecnie zarządzają KOD-em. Kijowski twierdzi też, że formuła z początku KOD wyczerpała się, a masowe marsze już nie wystarczą. Zaznaczył, że społeczeństwo obywatelskie odniosło częściowy sukces doprowadzając do weta.

RadioZET.pl/maal