Zamknij

Morawiecki: przez nieefektywne sądownictwo Polska traci na wzroście gospodarczym

Redakcja
02.08.2017 11:17
Morawiecki
fot. PAP

W ocenie wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego przez nieefektywne sądownictwo Polska traci na wzroście gospodarczym. Dodał, że w deficyt budżetowy w 2017 r. będzie prawdopodobnie niższy niż 50 mld zł, czyli niższy niż 2,5 proc. PKB.

Wiceszef rządu udzielił wywiadu internetowej telewizji wPolsce.pl. Cała rozmowa dostępna jest tutaj:

- Polskie sądownictwo to korporacjonizm do sześcianu. Przez nie my możemy znacząco tracić na wzroście gospodarczym - powiedział Morawiecki. Przywołał międzynarodowe raporty - Heritage Foundation czy Doing Business - które - jak mówił - wskazują, że sądownictwo w Polsce jest bardzo nisko efektywne.

- Bardzo wyraźnie potrzebujemy głębokich zmian w tym zakresie, zwłaszcza dla szybszego rozwoju gospodarczego - podkreślił. Jak mówił, należy położyć nacisk, "aby sądownictwo działało szybciej".

Jaki deficyt?

Morawiecki poinformował, że deficyt budżetowy w 2017 r. będzie prawdopodobnie niższy niż 50 mld zł, czyli niższy niż 2,5 proc. PKB. Jego zdaniem będzie to "bardzo niski" deficyt.

W ubiegłym tygodniu w rozmowie z PAP Morawiecki informował, że deficyt budżetowy w 2017 r. może się zamknąć nawet poniżej 49 mld zł wobec planu 59,3 mld zł.

RadioZET.pl/PAP/YouTube/MP