Morawiecki powrócił do bastionu PiS. Świętował Dzień Sołtysa [ZDJĘCIA]

Redakcja
11.03.2018 14:55
Morawiecki powrócił do bastionu PiS. Świętował Dzień Sołtysa [ZDJĘCIA]
fot. PAP

Dziękuję, że troszczycie się o ojcowiznę, ale też patrzycie na to, by we właściwy sposób był zagospodarowany cały potencjał polskiej wsi, to jest wielka wartość społeczna i gospodarcza - powiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki, zwracając się do sołtysów w Przysusze.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Morawiecki zabrał głos podczas obchodów Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa w Przysusze (woj. mazowieckie). Jak mówił, za czasów poprzednich rządów na wsi "nie było dobrego gospodarza, był gospodarz kulejący". Podkreślał, że teraz tak nie będzie.

- Jest takie piękne powiedzenie, przysłowie ludowe, że dobry gospodarz to taki, co swoją ziemię obrobi i jeszcze sąsiadowi pomoże. I wy, sołtysi, tak właśnie działacie. I za to wam dziękuję, że troszczycie się o najbliższą ojcowiznę, że patrzycie na to, by we właściwy sposób był zagospodarowany każdy kawałek i cały potencjał polskiej wsi i że patrzycie za miedzę, staracie się łączyć siły, pomagać Ochotniczym Strażom Pożarnym i Kołom Gospodarstw Wiejskich - mówił Morawiecki. - To jest wielka wartość społeczna i wielka wartość gospodarcza - dodał.

Mówił, że sołtys "musi być jak szeryf bez rewolweru", ale jednocześnie "jak proboszcz dobry, z dobrym sercem" i jak ekspert. - Więc szeryf, proboszcz i ekspert - te cechy muszą się łączyć w was i wiem, że właśnie w taki sposób podchodzicie do problemów polskiego rolnictwa i polskiej wsi - podkreślił Morawiecki.

Zobacz także

Szef rządu dodał, że reprezentując Polskę na arenie międzynarodowej, porusza temat polityki rolnej oraz krajowych i unijnych programów rozwojowych polskiej wsi. - Nie zgadzam się na jakiekolwiek zmiany, które byłyby pogorszeniem sytuacji polskiej wsi. Robimy wszystko, żeby walczyć o te interesy, a nie żeby inni nas kochali. To dlatego właśnie m.in. jesteśmy brani w kleszcze ze wszystkich stron i to dlatego nie ustępujemy, bo bronimy interesów Polski i wyłącznie interesów Polski. Po to zostaliśmy powołani i na pewno ten interes będziemy bronić najbardziej skutecznie, jak tylko się to da - zaznaczył.

Mateusz Morawiecki podczas niedzielnych obchodów Dnia Sołtysa:

RadioZET.pl/PAP/DG