Zamknij

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził pierwsze polskie sześcioraczki. Wręczył rodzicom nietypowy upominek

31.05.2019 10:36
Premier Mateusz Morawiecki odwiedził pierwsze polskie sześcioraczki. Wręczył rodzicom nietypowy upominek
fot. Kancelaria Premiera/Twitter

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się dziś z rodzicami pierwszych polskich sześcioraczków. Dzieci przyszły na świat 20 maja w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Premier przekazał rodzinie nietypowe upominki.

O spotkaniu Mateusza Morawieckiego z rodziną sześcioraczków poinformowała Kancelaria Premiera za pośrednictwem portalu Twitter.

„Premier pogratulował rodzicom oraz wręczył im upominki” – czytamy w krótkiej relacji.

Polska Agencja Prasowa poinformowała ponadto, że rodzice sześcioraczków otrzymali z rąk premiera kluczyki do samochodu. To pokaźnych rozmiarów pojazd, w którym zmieści się cała 9-osobowa rodzina (rodzice mają jeszcze jedno dziecko – przyp. red.).

Samochód to dziewięcioosobowy Volkswagen Transporter zakupiony ze środków Fundacji PKO BP i Fundacji PFR” – informuje PAP.

Sześcioraczki: Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela urodziły się 20 maja w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Ciąża została rozwiązana w 29. tygodniu przez cesarskie cięcie. Według lekarzy dzieci będą musiały zostać w szpitalu przez najbliższe 2-3 miesiące.

Od pierwszych dni życia sześcioraczków rodzice otrzymują wsparcie od bliskich, firm i instytucji. Miasto Kraków wynajęło dla rodziców mieszkanie, żeby mogli spokojnie odwiedzać dzieci przebywające na razie w lecznicy.

RadioZET.pl/PAP