Zamknij

Morawiecki powołał zespół ds. przeciwdziałania faszyzmowi

Redakcja
20.02.2018 20:26
Mateusz Morawiecki
fot. PAP

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie powołujące Międzyresortowy Zespół do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstwom Inspirowanym Nienawiścią na tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pierwsze posiedzenie Zespołu odbędzie się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, po najbliższym posiedzeniu rządu - podało we wtorek CIR.

Jak zaznaczono, prace Zespołu będą się toczyć niezależnie od pracy poszczególnych prokuratur czy sądów.

"Podkreślamy jednak, że działania podjęte przez Zespół będą miały charakter międzyresortowy. Ich celem będzie wypracowanie propozycji zmian przepisów, tak aby służby i instytucje miały jeszcze lepsze narzędzia do walki z przestępstwami polegającymi na publicznym propagowaniu faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz nawoływaniu do nienawiści" - czytamy w komunikacie.

Według CIR dla Zespołu istotne będą wskazania Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Sprawiedliwości, Prokuratora Krajowego, Policji i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Zobacz także

Jak zaznaczono, na posiedzenia Zespołu będą zapraszani również przedstawiciele organizacji pozarządowych.

RadioZET.pl/PAP/DG