Zamknij

Emerytury Plus i odbudowa linii autobusowych. Morawiecki wskazał, kiedy projekty trafią do Sejmu

Redakcja
05.03.2019 07:47
Emerytury Plus i odbudowa linii autobusowych. Morawiecki wskazał, kiedy projekty trafią do Sejmu
fot. M.Kuwak/Reporter

– W pierwszej kolejności do Sejmu trafią projekty dot. rozwoju komunikacji oraz Emerytury Plus; w kwietniu, maju będziemy gotowi dystrybuować środki do poszczególnych powiatów na odbudowę linii autobusowych – oświadczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Szef rządu był pytany w radiowej Jedynce, czy zerowy PIT dla pracowników do 26. roku życia zacznie obowiązywać jeszcze w tym roku. „Tak, tego lata jeszcze chcemy wdrożyć te nowe rozwiązania” – oświadczył Morawiecki.

500 plus od pierwszego dziecka. Pieniądze już w lipcu

– Tym ruchem chcemy zachęcić młodych ludzi do pozostania tutaj, w Polsce, do łatwiejszego poszukiwania pracy, nabrania doświadczenia. Łatwiej potem podjąć decyzję o wyjściu za mąż, ożenieniu się i o potomstwie – mówił Morawiecki. Premier dodał, że obecnie mamy najniższy poziom bezrobocia w ostatnich 30 latach.

500 plus na pierwsze dziecko i trzynasta emerytura. Tłumaczymy co obiecał PiS

Morawiecki był również pytany, kiedy realizowany będzie kolejny punkt tzw. nowej piątki PiS dotyczący przywrócenia zredukowanych połączeń autobusowych przede wszystkim w małych miastach i na wsiach.

Mateusz Morawiecki o tzw. nowej piątce PiS

– Ten problem chcemy zaadresować bardzo szybko. To będzie pierwsza legislacja, która wraz z ustawą o Emeryturze Plus trafi do Sejmu. Już w kwietniu, w maju my będziemy gotowi po stronie budżetu państwa, żeby dystrybuować środki do poszczególnych powiatów. Tych, które będą w stanie logistycznie, operacyjnie obsłużyć odbudowę tych linii – nazwijmy je umownie PKS-owymi, bo nie chodzi o to, żeby dawny PKS wszędzie jeździł, bo to mogą być prywatne firmy przewozowe – podkreślił premier.

RadioZET.pl/PAP/BM