Zamknij

Morawiecki rozmawiał z Kubicą. "Wyjaśnili sprawę"

Redakcja
15.10.2018 21:46
Mateusz Morawiecki spotkał się z Robertem Kubicą
fot. robertkubica_real/Instagram

Premier Mateusz Morawiecki po opublikowaniu podsłuchanej rozmowy, w której krytycznie wypowiadał się o kierowcy wyścigowym Robercie Kubicy, spotkał się w poniedziałek ze sportowcem. - Sprawę wyjaśnili - zapewnił w TVN24 Adam Bielan, wicemarszałek Senatu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według opublikowanego przez portal Onet stenogramu podsłuchanej rozmowy w restauracji "Sowa i Przyjaciele" Morawiecki w 2013 roku miał uznawać za nieopłacalne sponsorowanie Roberta Kubicy w F1 przez grupę bankową Santander.

W jego skład wchodził polski bank BZ WBK, którego prezesem wówczas był Morawiecki.

Santander sponsorował wówczas dwóch kierowców zespołu Ferrari - Fernando Alonso i Lewisa Hamiltona. - Miał być jeszcze Kubica, ale na szczęście złamał rękę raz, drugi - podkreślał w rozmowie Morawiecki. Natomiast o potencjalnym kontrakcie Kubicy z Ferrari i Santanderem mówił tak: - Ja tego nie chcę, kur... Pięć dych co roku płacić. Sp...laj.

Zobacz także

Do sprawę na antenie TVN24 został zapytany Adam Bielan, polityk Porozumienia oraz wicemarszałek Senatu.

- Premier Morawiecki był szefem banku BZ WBK, który był własnością hiszpańskiej grupy finansowej i Hiszpanie zaproponowali, żeby polski bank płacił 50 milionów złotych na Formułę 1. To sposób, powiedziałbym, takiej optymalizacji podatkowej, czyli wyciągania, drenowania spółek córek po to, żeby nie płacić podatku. Prezes był temu zdecydowanie przeciwny, bo to osłabiało polski bank, spółkę córkę - argumentował.

Zobacz także

Po chwili Bielan poinformował, że premier rozmawiał w poniedziałek z kierowcą wyścigowym.

- Jeżeli mówimy o tym wątku, to premier Morawiecki spotkał się dzisiaj z Robertem Kubicą i sprawę wyjaśnili – podkreślił wicemarszałek Senatu.

Bielan ocenił, że wypowiedz o złamanej ręce Kubico to słowa, które "oczywiście nie powinny paść".

Do sprawy odniósł się również na Instagramie sam Kubica.  "Wizyta u Premiera. Polska zawsze wspiera swoich. I nam jeszcze doszedł jeden temacik do dzisiejszej agendy. No hard feelings i jedziemy dalej!" - napisał kierowca.

Kubica opublikował również zdjęcie ze spotkania z szefem rządu.

Robert Kubica spotkał się z Morawieckim

Zobacz także

RadioZET.pl/TVN24/PTD