Rząd Morawieckiego. Wiadomo, którzy ministrowie są bezpieczni

Redakcja
09.12.2017 12:30
Rząd Morawieckiego. Wiadomo, którzy ministrowie są bezpieczni
fot. PAP

- Mamy potwierdzoną chęć bardzo głębokiej współpracy dla dobra Polski z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą - oświadczył w piątek desygnowany na premiera Mateusz Morawiecki. 

Mateusz Morawiecki w piatek po desygnacji na premiera udzielił wywiadu w Telewizji Trwam i Radiu Maryja.

Morawiecki pytany przez słuchacza, czy będzie kontynuował współpracę z osobami związanymi ze środowiskiem Radia Maryja, czyli ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą, jego zastępcą Patrykiem Jakim i szefową Kancelarii Premiera Beatą Kempą, odpowiedział: "Jak najbardziej tak".

Jak ocenił, "pan minister Ziobro jest osobą, która jest osobą z misją, (która) z pasją walczy o to, żeby jak najmniej było przestępstw, o nowy kształt kodeksów karnych".

Zobacz także

- Mamy potwierdzoną chęć bardzo głębokiej, bardzo dobrej współpracy dla dobra Polski - oświadczył Morawiecki.

''Stypa w Pałacu Prezydenckim''

Prezydent Andrzej Duda w piątek przyjął dymisję rządu Beaty Szydło i desygnował na premiera Mateusza Morawieckiego. - Chociaż jest ten smutny moment, w którym następuje zmiana i ktoś odchodzi z zajmowanego stanowiska, to była pani premier dobra służba. Ja wiem, że to był wielki wysiłek, ogromny, ale może pani premier spojrzeć z satysfakcją na te dwa lata i jestem pewien, że w annałach historii Rzeczypospolitej będzie pani zapisana wielkimi literami, z niezwykle pozytywnym wizerunkiem - powiedział Duda. 

RadioZET.pl/PAP/DG