Zamknij

Morawiecki porównuje rząd PiS do „Rocky’ego” i życzy sobie tylu kadencji, ile było części filmu

Redakcja
25.02.2019 23:15
Morawiecki porównuje rząd PiS do „Rocky’ego” i życzy sobie tylu kadencji, ile było części filmu
fot. PAP/Rafał Guz

Premier Mateusz Morawiecki został w poniedziałek laureatem Nagrody Człowiek Roku "Gazety Polskiej". Jak podkreślił, nagrodę odbiera "w zastępstwie całego rządu PiS" porównanego przez niego potem do bohatera filmu "Rocky".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Premier Mateusz Morawiecki odebrał tytuł Człowieka Roku "Gazety Polskiej" przy akompaniamencie odegranego przez orkiestrę utworu z filmu "Rocky". Jak mówił, bohater filmu tak, jak jego rząd, próbował "walczyć z najlepszymi, zwyciężać, mierzyć się w wyższych kategoriach wagowych".

"Nie chcemy być gdzieś tam w kącie, nie chcemy mieć programu minimalistycznego, nie chcemy tylko służyć za worek treningowy, tylko chcemy walczyć o lepszą, szczęśliwszą, wielką Polskę" - mówił premier.

Rząd jak Rocky Balboa

Zwracając się do przedstawicieli Klubów "Gazety Polskiej", szef rządu ocenił, że są oni "na pierwszej linii frontu" i bronią tej linii w trudnych czasach. "Wytyczacie też drogę ku naszym aspiracjom, ambicjom, bo jesteśmy ambitni w naszych zamiarach wobec Polski i chcemy, właśnie tak jak ten Rocky (...) Ile tam było tych części, chyba z pięć czy sześć? To tylu kadencji też chyba możemy sobie życzyć" - powiedział Morawiecki.

"Jestem przekonany, że ta druga kadencja - teraz przed nami - jest fundamentalnie ważna, wymagająca od nas wszystkich ogromnego dodatkowego wysiłku, po to, żeby ta naprawa Rzeczpospolitej (...) mogła być w jakimś sensie dokończona, utrwalona, i wtedy, żebyśmy nabrali tej - już zostanę przy tej poetyce bokserskiej - masy, walczyli w tej wyższej wadze i osiągali sukcesy, jakie tutaj, na tej sali wszyscy mamy w naszych sercach, w naszych umysłach, nasze najszczersze pragnienia" - dodał Morawiecki.

Zobacz także

Podczas gali w Filharmonii Narodowej w Warszawie wręczona została również: Nagroda Klubów "Gazety Polskiej", którą otrzymał wiceszef IPN Krzysztof Szwagrzyk oraz Nagroda im. Grzegorza I Wielkiego przyznawana przez miesięcznik "Nowe Państwo". Jej laureatami został europoseł PiS Ryszard Legutko oraz nieobecny na Gali reżyser Patryk Vega.

Nagrodę Człowieka Roku "Gazeta Polska" przyznaje od 1995 r. Morawiecki jej laureatem został też w 2016 roku. W przeszłości dwukrotnie otrzymał ją również prezes PiS Jarosław Kaczyński (w 2004 i 2015 roku).

RadioZET.pl/PAP/MK

C