Zamknij

Premier Morawiecki zarejestrował się na szczepienie. "Wziąłem telefon i jest!"

20.04.2021 11:34
Mateusz Morawiecki zarejestrował się na szczepienie przeciw Covid-19
fot. screen Mateusz Morawiecki Facebook

Na szczepienie przeciw Covid-19 zarejestrował się już premier Mateusz Morawiecki. "Wziąłem telefon, wykręciłem numer 989, podałem dane i jest!" – przekazał w sieci, pokazując film, na którym zapisuje się na szczepienie.

Premier Mateusz Morawiecki zarejestrował się na szczepienie przeciw Covid-19. Szef rządu zapowiadał w poniedziałek, że uczyni to jeszcze tego samego dnia, jak tylko wróci do Warszawy z Dolnego Śląska.

We wtorek na koncie premiera na Facebooku pojawiło się nagranie i wpis Morawieckiego o rejestracji na szczepienie. "Dziś nadszedł dzień, kiedy mogę powiedzieć: zarejestrowałem się! Wczoraj uruchomiono rejestrację dla mojego rocznika - 1968, więc wziąłem telefon, wykręciłem numer 989, podałem dane… I jest!" – napisał.

Mateusz Morawiecki zarejestrował się na szczepienie. "Już na mnie czeka"

Wspomniał, że w jego przypadku wyznaczono preparat AstraZeneca. "Już na mnie czeka. Razem ze mną bez problemu zarejestrowała się też moja żona, Iwona. Oboje przygotowujemy się na szczepienie" – dodał Mateusz Morawiecki.

Dalej wyjaśnił, że mimo namawiania na szybsze szczepienie z uwagi na wysokie stanowisko w rządzie, zdecydował się poczekać na swoją kolei. „Najlepszym przykładem jest konsekwencja, cierpliwość, pokora i determinacja w dążeniu do celu. Nikt nie stoi ponad prawem i zasadami, które ustaliliśmy” - wyjaśnił.

Na koniec zapewnił, że Narodowy Program Szczepień przyspieszył już na tyle, że niebawem każdy chętny otrzyma swoją dawkę.

RadioZET.pl/Mateusz Morawiecki Facebook