Zamknij

Kampania wyborcza zamiast życzeń premiera. Internauci oburzeni. ''Tępa propaganda''

19.04.2019 21:43
Mateusz Morawiecki
fot. KPRM

Premier Mateusz Morawiecki w opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu miał złożyć Polakom życzenia wielkanocne. Spora część filmu poświęcona jest jednak osiągnięciom rządu PiS. - To jest kampania wyborcza, nie życzenia panie premierze - piszą zbulwersowani internauci. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na filmie - zamieszczonym na Twitterze Kancelarii Premiera - Mateusz Morawiecki jest gościem wielopokoleniowej rodziny przy świątecznym stole.

Najpierw dziecięcy głos przedstawia rządowe projekty należące do "nowej piątki" PiS. 

Dziadkowe cieszą się, że już w maju oboje dostaną 13 emeryturę (...) A rodzice kupią nowe meble do naszego pokoju, bo od lipca będzie 500 zł na każde dziecko

SŁYSZYMY NA NAGRANIU

W dalszej części filmu premier składa życzenia świąteczne Polakom w kraju i za granicą: Życzę wszystkim rodakom w kraju oraz Polakom przebywającym z dala od ojczyzny spokojnych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.

Nagranie opublikowane przez KPRM wzbudziło wśród internautów negatywne emocje. ''To jest kampania wyborcza, nie życzenia panie premierze'' - zauważył jeden z nich. ''Nie dało się zrobić normalnych życzeń, bez tej waszej tępej propagandy?'' - dodał kolejny. 

Zobacz także

Wielkanocne życzenia złożyła Polakom również Beata Szydło. W tym przypadku obyło się bez promocji "piątki" Kaczyńskiego. 

- Życzę, żebyście spotkali się przy wielkanocnych stołach ze swoimi rodzinami. By nie brakło nikogo z Waszej rodziny przy wielkanocnym śniadaniu - powiedziała Beata Szydło. Wyraziła również nadzieję, że czas świąteczny będzie pełen radości, nadziei, szczęścia, czyli "właśnie taki, jaka jest Wielkanoc, która daje nadzieję i miłość".

RadioZET.pl/Twitter/PAP