Zamknij

Morawiecki składa wniosek o wotum zaufania. „Muszę mieć pewność”

Redakcja
12.12.2018 11:33
Wotum
fot. PAP

– Zwrócę się do marszałka Sejmu z wnioskiem o wotum zaufania, o to, żeby Wysoka Izba mogła wyrazić swoje zdanie, czy ma być kontynuowany program reform – powiedział w środę w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

Premier zabrał głos podczas posiedzenia Sejmu w środę. „Mija teraz trzy lata rządów PiS, Zjednoczonej Prawicy, rządów, które zdecydowanie zmieniły sposób patrzenia na politykę gospodarczą, politykę społeczną” – mówił szef rządu.

Morawiecki składa wniosek o wotum zaufania

– W nawiązaniu do tego mamy dzisiaj na pewno pewien zakręt, który chcemy w dyskusji, w pewnej debacie wyjaśnić, co dla społeczeństwa jest tą drogą, którą społeczeństwo wybiera; czy ta droga wspólnotowa, droga, gdzie jest odpowiedzialność za wszystkich, za całą naszą wspólnotę; czy droga, która wcześniej w różnych latach III RP była proponowana – dodał.

Premier ocenił, że jego propozycja jest jasna i chciałby ją wzmocnić w dyskusji, ale to od decyzji Sejmu będzie zależeć, czy będzie „mandat do kontynuowania reform”. „Jednocześnie też jest to ważne dlatego, że zbliża się jutro i pojutrze posiedzenie Rady Europejskiej, posiedzenie bardzo ważne i na tym posiedzeniu Rady Europejskiej ja muszę mieć pewność, że rząd ma mandat, że rząd ma poparcie większości parlamentarnej” – dodał premier.

– Zwrócę się zaraz do pana marszałka Sejmu z wnioskiem o wotum zaufania, o to, żeby Wysoka Izba mogła wyrazić swoje zdanie w odniesieniu właśnie do tego, czy ma być kontynuowany program reform, zmian, który zaproponowaliśmy – powiedział Morawiecki.

Przed posiedzeniem Rady Europejskiej

Jak wynika z harmonogramu obrad zamieszczonego we wtorek wieczorem na sejmowej stronie internetowej, w piątek wieczorem Sejm ma się zająć wnioskiem PO o wyrażenie wotum nieufności dla rządu Mateusza Morawieckiego.

RadioZET.pl/PAP/MP