Zamknij

Dokument o Katarzynie W. Nowe fakty ws. matki małej Madzi z Sosnowca

Redakcja
28.03.2018 10:21
Katarzyna W. matka małej Madzi
fot. Łukasz Kalinowski/East News

Sprawą zabójstwa małej Madzi z Sosnowca żyła cała Polska. O morderstwo półtorarocznej dziewczynki oskarżona została jej matka Katarzyna W., która brała czynny udział w śledztwie i umiejętnie pokazywała swoją rozpacz po stracie dziecka przed kamerami. Więcej faktów z jej życia odsłoni dokument na kanale kryminalnym CI Polsat „Polskie zabójczynie”. 

Dokument „Polskie zabójczynie” na kanale CI Polsat poświęcony jest Katarzynie W. z Sosnowca, matce zamordowanej małej Madzi. Materiał ma odsłonić nowe fakty z życia Katarzyny W., pokazać jej przeszłość, zdarzenia, które ją ukształtowały, a także lepiej wyjaśnić motywy, jakimi kierowała się w całej tragedii półtorarocznej córki. Historia małej Madzi to najgłośniejsza w ostatnich latach sprawa związana z zabiciem dziecka przez rodzica.

Z dokumentu wynika, że mając 8-10 lat, Katarzyna W. lubiła bawić się w pogrzeb. Raz roztrzaskała o drzewo lalkę przypominającą niemowlaka. — Teraz musicie się bawić w pogrzeb — miała powiedzieć wtedy koleżankom, które były sceptycznie nastawione do jej pomysłów. Jej fascynacja śmiercią nie skończyła się w dzieciństwie. W liceum wybrała klasę biologiczno-chemiczną. Chciała zostać patologiem.

Premiera dokumentu „Polskie zabójczynie” odbędzie się w środę 28 marca o godz. 22:00.

Zabójstwo małej Madzi z Sosnowca

W dokumencie o Katarzynie W. zostanie wyjawiona część historii wyszukiwarki internetowej kobiety. Miała wpisywać takie frazy jak  „trumna dla dziecka”, „nieumyślne spowodowanie śmierci” czy „kremacja niemowlaka cena”.

Katarzyna W. została skazana za zabójstwo córki Madzi na 25 lat pozbawienia wolności. Rozprawa przed sądem w Katowicach rozpoczęła się w lutym 2013 roku. Do zbrodni doszło w 2012 roku. W pomoc w jej rozwikłaniu zaangażował się Krzysztof Rutkowski.

RadioZET.pl/Gazeta.pl/KM