Zamknij

Matka oskarżona o znęcanie się nad synkiem. Złamała mu rączkę

Redakcja
14.06.2018 12:45
Matka oskarżona o znęcanie się nad synkiem. Złamała mu rączkę
fot. Shutterstock

19-latka jest oskarżona o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoim dwutygodniowym synkiem. Prokuratura twierdzi, że kobieta złamała rączkę niemowlęciu. 19-latka mówiła, że nigdy nie chciała mieć dziecka i czuła do niego niechęć. 

O dramacie niemowlaka pisze „Gazeta Wrocławska”. 19-letnia matka jest oskarżona o znęcanie się nad dwutygodniowym synkiem. Zdaniem śledczych krzyczała na niego, biła go, miała też złamać dziecku rączkę. 

Zobacz także

Dziecko urodziło się pod koniec listopada. Prokuratura uważa, że matka zaczęła się znęcać nad synkiem już kilka dni po porodzie. Ustalenia śledczych są zatrważające. 19-latka miała krzyczeć na chłopca, szczypać go i drapać, a nawet bić otwartą ręką w twarz. W końcu złamała niemowlakowi rękę. 

Kobiecie grozi od pół roku do ośmiu lat więzienia. „Gazeta Wrocławska” pisze, że kobieta może liczyć na złagodzenie kary. Opinie lekarskie, na które powołują się śledczy, wykazały, że kobieta miała znacznie ograniczoną poczytalność i nie do końca wiedziała, co robi. W takiej sytuacji sąd może zdecydować o karze łagodniejszej niż ta, która wynika wprost z przepisów. 

RadioZET.pl/Gazeta Wrocławska/KM